Reklama

Reklama

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli 2021 w Łodzi. Wiemy, ile jest jeszcze wolnych miejsc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli 2021 w Łodzi. Wiemy, ile jest jeszcze wolnych miejsc - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli 2021 w Łodzi. 2 sierpnia rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli prowadzonych przez miasto. W placówkach pozostało 635 wolnych miejsc. W pierwszym naborze nie dostało się 463 dzieci. To oznacza, że dla każdego powinno znaleźć się miejsce, jednak niekoniecznie tam, gdzie chcieliby rodzice.

Reklama

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli 2021 w Łodzi

W rekrutacji uzupełniającej mogą wziąć rodzice dzieci, które zarówno brały udział, jak i nie uczestniczyły w naborze podstawowym. Trzeba pamiętać, że w przedszkolach nie ma przenosin, więc jeśli rodzic chce zmienić przedszkole musi najpierw złożyć rezygnację w placówce, do której jest dziecko zapisane, a następnie wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej.

!reklama!

2 sierpnia o godz. 8 uruchomiona zostanie strona do rekrutacji lodz.formico.pl. W systemie pojawią się placówki dysponujące wolnymi miejscami, rodzice kandydatów na przedszkolaków wybierają 3 uszeregowane według preferencji od najważniejszej.

Następnie wypełniają wniosek w systemie, który muszą wydrukować i podpisać (koniecznie oboje rodzice) i zeskanowany w formie załącznika dołączają do systemu. Wniosek wraz załącznikami wyświetli się we wszystkich wskazanych przedszkolach, natomiast potwierdzi go placówka pierwszego wyboru. W systemie - dla ułatwienia - jest dołączony film z instrukcją jak wypełnić wniosek.

Polecamy: Dyżury wakacyjne przedszkoli 2021 Łódź. Jak w wakacje będą czynne przedszkola w Łodzi? [grafik dyżurów]
System rekrutacyjny będzie dostępny do 6 sierpnia do godz. 15. Spóźnienie lub niedotrzymanie tego terminu oznacza, że dziecko nie będzie przyjęte do przedszkola. O przyjęciu do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń, tylko punkty przyznawane za spełnienie kryteriów.

Wśród kryteriów określonych przez samorząd po raz pierwszy w tym roku znalazło się mówiące o obowiązkowych szczepieniach za które można dostać 20 pkt. Chodzi o szczepienia dla dzieci, które są obowiązkowe, np. odra, ospa, gruźlica, a fakt zaszczepienia rodzice potwierdzają swoim oświadczeniem.

Listy zakwalifikowanych będą znane 17 sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy