Reklama

Reklama

Remont estakady nad al. Bandurskiego startuje już w poniedziałek. Utrudnienia przynajmniej do listopada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Remont estakady nad al. Bandurskiego startuje już w poniedziałek. Utrudnienia przynajmniej do listopada - Zdjęcie główne

Remont estakady nad al. Bandurskiego startuje już w poniedziałek. Utrudnienia przynajmniej do listopada (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przypominamy, że od poniedziałku (21.09) nie będzie można wjechać z al. Bandurskiego na al. Unii Lubelskiej. Fragment zostanie wyłączony ze względu na remont wiaduktu. Utrudnienia w ruchu potrwają najpewniej do końca listopada.

Reklama

Infrastruktura drogowa niedaleko dworca Kaliskiego musi zostać poddana przeglądowi technicznemu – wiele elementów wymaga wymiany lub remontu. Stałe monitorowanie mostów, wiaduktów i tuneli ma zapewnić bezpieczeństwo i możliwość szybkiego reagowania na pojawiające się pęknięcia czy uszkodzenia.

!reklama!

Podczas niedawnej inspekcji okazało się, że wiadukt na al. Unii i Maratońskiej wymaga pilnej naprawy.

– Na estakadzie przy dworcu Łódź Kaliska należy wykonać okresowy remont dla utrzymania odpowiedniego stanu obiektu – informuje Urząd Miasta Łodzi. – W ramach prac wymienione zostaną barierki wiaduktu oraz wyremontowane zostaną kapy, gzymsy, podpory i filary wiaduktu. Na koniec remontu wymieniona zostanie także nawierzchnia jezdni oraz tzw. dylatacja na styku podjazdu i estakady, która przebiega w poprzek jezdni. Dlatego od najbliższego poniedziałku konieczne będzie wyłączenie z ruchu podjazdu z al. Bandurskiego na al. Unii , a dokładniej wjazdu od strony centrum na górę estakady.

Remont estakady spowoduje również zmianę trasy autobusu 86A, który na kursie w stronę Retkini będzie zawracać przy ul. Krzemienieckiej i ponownie wróci do drugiego wjazdu na ul. Maratońską, aby dalej pojechać zgodnie ze zwykła trasą.

Część prac, niewymagająca zamknięcia ruchu, już ruszyła.

Źródło: Expressilustrowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy