Reklama

Reklama

Remont na Księżym Młynie. W zabytkowym budynku będzie działać poczta [zdjęcia]

Opublikowano: pon, 21 lut 2022 12:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prace remontowe pod numerem 1 osiedla Księży Młyn są już na ukończeniu. W zabytkowym budynku powstaną mieszkania komunalne i świetlica twórcza. W odnowionych wnętrzach działać będzie urząd pocztowy.

Remont na Księżym Młynie. Prace pod numerem 1 są na ukończeniu 

Trwają ostatnie prace remontowe w budynku przy numerze 1. Po modernizacji obiekt pomieści 5 mieszkań komunalnych, świetlicę twórczą oraz pocztę, która już urządza się w odnowionych wnętrzach.   

- Pod koniec ubiegłego roku zakończyliśmy odnowę famuł przy ul. Księży Młyn 5 oraz 3. Początek 2022 roku to finisz prac pod numerem 9. W budynku powstało 11 komfortowych lokali mieszkalnych, w tym jedno mieszkanie z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Za kilka tygodni zakończymy tu prace pod adresem Księży Młyn 1. W budynku po remoncie znajdzie się 5 lokali mieszkalnych, poczta i świetlica twórcza - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Trwają prace wykończeniowe w lokalach komunalnych. Jeden z nich będzie przystosowany do wymogów mieszkalnych osób z niepełnosprawnościami. Jak opowiada kierownik budowy Piotr Szadkowski, budynek był w złym stanie technicznym, dlatego musiał przejść kompleksową przebudowę. 

- Budynek był w fatalnym stanie, dlatego przeszedł kompleksową przebudowę od dachu po piwnice. Na elewację wróciła zabytkowa czerwona cegła, wnętrza zostały odnowione i wyremontowane. Obecnie prowadzimy intensywne prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu podwórza - dodaje Piotr Szadkowski, kierownik robót.

Łączna powierzchnia lokali w budynku to 610 m2, w tym lokal poczty 107 m kw., przestrzeń świetlicy dla dzieci (Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) 137 m kw. Wartość inwestycji  to 3 300 000 zł, (same roboty budowlane 3 150 000 zł), w tym dotacja z UE 1 882 000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy