Reklama

Reklama

Remont ul. Jaracza. Nowe utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK Łódź [mapa]

Opublikowano: sob, 7 maj 2022 09:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwa remont ul. Jaracza. Miasto poinformowało, że od poniedziałku 9 maja prace przesuną się na kolejny fragment ulicy. Kierowcy i pasażerowie MPK muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany na przebudowywanej ul. Jaracza. Od 9 maja obowiązuje nowa organizacja ruchu

W poniedziałek, 9 maja, drogowcy wejdą z pracami na kolejny odcinek ul. Jaracza. Zerwą starą nawierzchnię od ul. Uniwersyteckiej do Kopcińskiego. To ostatni już przewidziany do wymiany odcinek. 

Po wakacjach pojedziemy nową drogą od ul. Kopcińskiego do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. To ponad kilometrowy odcinek ul. Jaracza, na którym wymieniona zostanie podbudowa drogi oraz ułożona nowa nawierzchnia i chodniki. Obecnie prace prowadzone są na dwóch odcinkach od Polskiej Organizacji Wojskowej do Sterlinga, gdzie w ostatnich dniach ułożona została na całości warstwa wiążąca asfaltu oraz pomiędzy Sterlinga a Uniwersytecką, gdzie tworzona jest nowa konstrukcja drogi.

Prace na pierwszym odcinku remontowanej ul. Jaracza zmierzają ku końcowi i jeszcze w tym miesiącu planowane jest układanie ostatniej warstwy asfaltu, aby jeszcze przed wakacjami otworzyć ten odcinek dla ruchu. Wykonawca planuje przystąpić również do prac na kolejnym odcinku drogi. Już w poniedziałek 9 maja zamknięta zostanie ul. Jaracza pomiędzy ul. Uniwersytecką a ul. Kopcińskiego. Przejezdne będą skrzyżowania z Uniwersytecką, Wierzbową i Kopcińskiego.

Zmiana tras MPK Łódź

Zmienioną trasą od 9 maja kursować będą autobusy linii 58, 96, Z13, N7 i N8. Linie nocne zmienią trasę w nocy z 8 na 9 maja 2022 r.

Linia 58 z pętli Stoki Skalna do skrzyżowania Narutowicza / Kopcińskiego dojedzie bez zmian, a następnie pojedzie prosto Narutowicza do Kilińskiego i dalej na dworzec Łódź Fabryczna.

Zmiana jedynie w podanym kierunku.

Linia 96 z Janowa i pętli Widzew Stadion do przystanku Kopcińskiego – Piłsudskiego dojedzie bez zmian, a następnie Kopcińskiego, łącznik do Wydawniczej, Rodziny Grohmanów, Wierzbowa, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Jaracza i dalej obecną trasą.

Zmiana jedynie w podanym kierunku.

Linia Z13 z pętli Dąbrowa Niższa do przystanku Kopcińskiego – Piłsudskiego dojedzie zmian, a następnie Kopcińskiego, łącznik do Wydawniczej, Rodziny Grohmanów, Wierzbowa, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Jaracza i dalej obecną trasą.

Zmiana jedynie w podanym kierunku.

Linia N7 z pętli Retkinia do skrzyżowania Rewolucji 1905 r. / P.O.W. dojedzie bez zmian, a następnie Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, rodziny Poznańskich do dworca Łódź Fabryczna i dalej obecną trasą.

Zmiana jedynie w podanym kierunku.

Linia N8 z przystanku początkowego Kościuszki / Zielona dojedzie do skrzyżowania Rewolucji 1905 r. / P.O.W. bez zmian, a następnie Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Kilińskiego, rodziny Poznańskich do dworca Łódź Fabryczna i dalej obecną trasą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy