Reklama

Reklama

Remont ul. Traktorowej trwa… i trwa. Mieszkańcy mają dość przedłużających się prac [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 1 lut 2022 12:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkańcy Teofilowa narzekają na przedłużający się remont ulicy Traktorowej. Wg pierwszych zapowiedzi urzędników, wszystkie prace miały zakończyć się w siedem miesięcy. Terminu nie udało się dotrzymać, a mieszkańcy zwracają uwagę, że na placu budowy wciąż nic się nie dzieje.

Przebudowa ul. Traktorowej w Łodzi. Prace remontowe miały potrwać siedem miesięcy

Umowa na przebudowę ulicy Traktorowej została podpisana 28 maja 2021 roku. W czerwcu rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy. Zgodnie z zapowiedzią magistratu, wykonawca miał siedem miesięcy na wykonanie całości prac.

„Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na rozbudowę ulicy Traktorowej na odcinku od ulicy Rojnej do ulicy Aleksandrowskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Łanową oraz przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami” – czytaliśmy na stronie Urzędu Miasta Łodzi. 

Jesienią prace były prowadzone zgodnie z harmonogramem. Na przeważającej części remontowanego fragmentu między Rojną a Aleksandrowską został położony asfalt. Wykonane zostały parkingi i zatoczki dla komunikacji miejskiej, rozpoczęto prace nad drogą rowerową i chodnikami. Sytuacja zmieniła się w grudniu, gdy na placu budowy można było zobaczyć już tylko pojedynczych pracowników. 

Warunki pogodowe przystopowały niektóre prace, ale najpoważniejszym problemem jest niezależna od nas sytuacja na rynku materiałów budowlanych. Nie wstrzymujemy jednak wszystkich robót, wykonawca planuje wykonać do końca roku cały zakres prac związany z położeniem nawierzchni jezdni i co pozwoli udostępnić kierowcom ulicę – tłumaczyła przed Świętami Bożego Narodzenia Renata Zatorska-Sytyk, zastępczyni dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Sytuacja na budowie nie uległa poprawie. Mieszkańcy wciąż zwracają uwagę na uciążliwość przedłużających się prac i brak robotników na miejscu. 

Remont ul. Traktorowej stoi. Mieszkańcy narzekają na przestoje w budowie 

Prace na remontowanym fragmencie rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku. Mieszkańcy Teofilowa są zmęczeni biernością urzędników i brakiem działań na miejscu budowy.   

„Bach i mamy czwartą tygodnicę oddania terminowo remontowanego odcinak Traktorowej. Robotnicy dwoją i troją aby wykończyć małe niedociągnięcia. Tak ciężko i ostro pracują że aż śnieg się stopił. Kto znajdzie różnice między obecnymi zdjęciami a tymi z poprzednich tygodni? Ja tylko widzę brak śniegu i zastawiony przejazd ul Grabieniec aby niedobrzy mieszkańcy Teofilowa nie niszczyli świeżo oddanego odcina jezdni” – napisał 31 stycznia jeden z mieszkańców Teofilowa na faceboookowej grupie poświęconej osiedlu. 

Na umieszczonych zdjęciach widać pusty plac budowy. Przypomnijmy, że przed miesiącem ZIM opóźnienia tłumaczył opadami śniegu. 

- Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do łagodnych zim, w tym roku niestety od 15 grudnia ur mamy niekorzystne warunki atmosferyczne.Ta sytuacja uniemożliwia wykonywanie większości prac. Jako przykład prace rozbiórkowe w ulicy Wojska Polskiego nie stanowią problemu, dlatego tam nie wstrzymaliśmy robót. Prace ziemne, konstrukcyjne czy wylewanie asfaltu wymagają określonych warunków atmosferycznych.Jak tylko pojawią się korzystne warunki atmosferyczne, prace wykończeniowe w ulicy Traktorowej zostaną wznowione - tłumaczy Małgorzata Loeffer, rzeczniczka prasowa ZIM. 

Przedstawicielka ZIM poinformowała, że ulica Traktorowa będzie oddana do użytkowania na przełomie marca i kwietnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy