Ulica Włókiennicza zmienia się w kolejny w Łodzi podwórzec miejski. Od 2014 roku powstało ich 20
!reklama!Koordynatorzy prac podkreślają, że w tym przypadku remont rozpoczął się znacznie wcześniej, niż pierwotnie zakładano.
- Rozpoczęliśmy kilka miesięcy przed terminem. Pogoda dopisuje, więc ekipa weszła z pracami ziemnymi. Ulica zmieni się nie do poznania, pojawi się nowa nawierzchnia, dużo zieleni, ławki i stojaki rowerowe. W ramach inwestycji powstanie park kieszonkowy o powierzchni 5 000 mkw., czyli przyjazna przestrzeń miejska z zielenią oraz placem zabaw. Park zostanie zlokalizowany przy ulicy Włókienniczej 19. Po południowej stronie ulicy zostaną posadzone krzewy i byliny. Natomiast po stronie północnej zasadzimy nowe drzewa, o których stan będzie dbał automatyczny system nawadniania. Zakres robót obejmuje także remont oraz naprawę kanalizacji, sieci wodnej, sieci gazowej oraz wykonanie sieci grzewczej dla kamienic. Przebudowana zostanie także sieć elektryczna z wymianą istniejącej infrastruktury oświetleniowej - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich
Na rowerzystów będzie czekać 20 stojaków, przy których będą mogli zostawić swój rower, a na spacerowiczów 34 ławki uliczne oraz 9 betonowych. Zainstalowane zostanie także nowe oświetlenie, pojawi się 10 nowych latarni. Aby zadbać o komfort pieszych oraz rowerzystów, od fasad budynków po obu stronach ulicy zostanie wyznaczony specjalny pas o szerokości 1,5 metra, po którym poruszać będą się tylko przechodnie.
Na ul. Włókienniczej w Łodzi zmieni się organizacja i natężenie ruchu
Na pozostałej części drogi ruch samochodowy zostanie ograniczony. Ulica będzie jednokierunkowa z ruchem w stronę ul. Kilińskiego. Przy wjeździe z ul. Wschodniej na ul. Włókienniczą zostanie wprowadzone oznakowanie pionowe w postaci znaku D-40 informującego o strefie zamieszkania ograniczenie prędkości do 20km/h
Na ulicy Włókienniczej nie zabraknie zieleni. Zasadzonych zostanie 6 sztuk grusz drobnoowocowych, 24 sztuki tulipanowca amerykańskiego, 72 sztuk hortensji, 23 sztuk piwonii, 34 sztuk liliowca, oraz kilka tysięcy krzewów
i bylin.
Przy ulicy Włókienniczej zachowana zostanie fontanna przedstawiająca „Kochanków z ulicy Kamiennej". Płaskorzeźba została odsłonięta w 2004 roku, poświęcona jest artystce Agnieszce Osieckiej.
Z ulicy Włókienniczej do ulicy Stefana Jaracza będzie się można dostać przez Pasaż Hilarego Majewskiego, gdzie od kilku miesięcy trwają intensywne prace budowlane. Charakterystyczne, ale też zrujnowane komórki na tyłach kamienic przy ul. Włókienniczej zostały wyburzone i w ich miejscu powstaje nowe miejsce na mapie Łodzi.
Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić wolny czas, pobawić się z dzieckiem czy po prostu przyjść i porozmawiać ze znajomymi. Pasaż Majewskiego zastąpił dziki parking przy ul. Jaracza 22 i połączył ul. Jaracza z ul. Włókienniczą.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.