Reklama

Reklama

Remont ul. Wojska Polskiego wciąż czeka na przetarg. Czemu mieszkańcy muszą tyle czekać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Remont ul. Wojska Polskiego wciąż czeka na przetarg. Czemu mieszkańcy muszą tyle czekać?  - Zdjęcie główne

Remont ul. Wojska Polskiego wciąż czeka na przetarg. Czemu mieszkańcy muszą tyle czekać? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Fatalny stan infrastruktury drogowej i tramwajowej na ul. Wojska Polskiego bez wątpienia wymaga remontu. Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy mogli korzystać z trzech linii tramwajowych. Dziś wyklucza to stan torowiska. Jak długo będa czekać na remont? 

Reklama

Ze względu na krytyczny stan torowiska MPK Łódź zniosło tamtejsze połączenia tramwajowe, zastępując je linią autobusową 59, kursującą wzdłuż nieczynnego torowiska.

!reklama!

Zarząd Dróg i Transportu zdecydował się na powołanie jeszcze jednego połączenia autobusowego – linii Z6.

Wraz z zamknięciem torowiska mówiło się o szybkim rozpoczęciu prac ze uwagi na podpisany już projekt przebudowy. Na wiosnę, niedługo po skompletowaniu dokumentacji, Zarząd Inwestycji Miejskich miał ogłosić przetarg na remont ulicy. W połowie listopada wiadomo o nim niewiele więcej niż wiosną.  

ZiM deklaruje, że aktualnie jest na etapie sprawdzania dokumentacji przetargowej, a do 15 grudnia przetarg na remont ul. Wojska Polskiego zostanie ogłoszony.

Powodem takiego opóźnienia są zmiany w dokumentacji, które zostały w nią wprowadzone na prośbę urzędników. Plany podzielono na dwa etapy, co ostatecznie ma usprawnić realizację całego projektu.

- Podzielenie inwestycji to jeden z elementów zarządzania tak dużym projektem - wyjaśnia Małgorzata Loeffler z ZiM.

Pierwszy etap obejmie remontem odcinek od ul. Franciszkańskiej do krańcówki na Dołach. Drugi etap to przedłużenie linii tramwajowej aż do stacji kolejowej Marysin. ZIM zdecydował, że wykonawca każdego z etapów będzie wybierany osobno. Kolejne informacje dot. budowy zostaną ogłoszone po otwarciu przetargu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy