Reklama

Reklama

Remont ulicy Zygmunta wraz z kanalizacją bliski zakończenia

Opublikowano: czw, 15 sie 2019 07:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przebudowa ul. Zygmunta wraz z budową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej jest długo oczekiwaną inwestycją, wielokrotnie zgłaszaną przez mieszkańców


Realizacja tej inwestycji poprawi standard życia mieszkańców poprzez wybudowanie nowej utwardzonej drogi, ułatwiającej dojazd do ulicy Kolumny oraz uporządkuje gospodarkę wodno-ściekową na tym terenie.
Ponadto wokół ul. Zygmunta powstają tereny inwestycyjne związane z nowymi miejscami pracy, infrastruktura drogowa oraz sieciowa, któtra jest niezbędna dla dalszego rozwoju tego obszaru. Budowa kanału w ul. Zygmunta otworzy możliwość skanalizowania Osiedla Wiskitno.

Rozbudowa ulicy Zygmunta na odcinku od ul. Kolumny do rzeki Olechówki to inwestycja realizowana wspólnie przez Zarząd Inwestycji Miejskich, Wydział Gospodarki Komunalnej i Łódzką Spółkę Infrastrukturalną.
Inwestycja podzielona została na kilka zadań:

  • rozbudowę układu drogowego wraz z budową infrastruktury związanej ulicą
  • budowa kanału deszczowego w ulicy oraz odejścia boczne w ulicach, które dochodzą do ul. Zygmunta
  • kanał sanitarny o łącznej długości 1,4 km wraz z odejściami w ulice boczne tj. Wrzecionową, Małego Rycerza, Bieszczadzką, Przyjacielską
  • wodociąg w ul. Zygmunta na odcinku od istniejącego wodociągu w rejonie ul. Wrzecionowej do ul. Bałtyckiej (dłg. ponad 900 m)
  • przyłącza wod.-kan. do budynku dyżurki znajdującego się na terenie ujęcia Stare Górki przy ul. Zygmunta 11
Wykonawcą tego projektu jest firma STRABAG Sp. z o.o. Wartość całej inwestycji to ponad 19 mln zł. Prace potrwają do końca listopada 2019 roku.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.