Reklama

Reklama

Remonty willi Meyera dobiegają końca. Co powstanie w odnowionych wnętrzach? [zdjęcia]

Opublikowano: sob, 23 kwi 2022 15:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prace związane z odnową zabytkowych willi Ludwika Meyera przy ulicy Moniuszki 3 i 5 zmierzają ku końcowi. Sprawdźcie, jak prezentują się ich wnętrza po rewitalizacji.

Dzięki pracom remontowym ulica Moniuszki oraz znajdujące się przy niej wille Meyera odzyskują wygląd z czasów swojej świetności. Na przełomie XIX i XX wieku ta część miasta zamieszkiwana była przez przedstawicieli elity intelektualnej i artystycznej. Na przestrzeni lat budynki należące niegdyś do fabrykanta niszczały, teraz jednak odzyskują dawny urok. Jak wynika z informacji zamieszczonych w komunikacie Urzędu Miasta Łodzi na ulicy Moniuszki powstaje kolejny łódzki woonerf. W budynku pod numerem 5 będzie się mieścić nowoczesna Mediateka MeMo, natomiast w willi przy Moniuszki 3 swoją siedzibę będzie mieć Wydział Kultury UMŁ.  

„Wille Ludwika Meyera przy ul. Moniuszki 3 i 5 przeszły remont od dachu po piwnice. Wymienione zostały wszystkie instalacje, odnowiono stolarkę okienną i drzwiową, przebudowano i poddano renowacji klatki schodowe. Wyremontowane zostały wszystkie pomieszczenia, wprowadzono także udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami (w budynkach pojawiła się winda). Pomieszczenia wyposażone zostały w nowe meble, a wkrótce pojawią się tu również w urządzenia multimedialne, sieciowe i telekomunikacyjne” – poinformował Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Oprócz willi prace rewitalizacyjne przeprowadzono także na dziedzińcu, w ogrodzie oraz oficynie.  Jak przekazała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu, remonty na Moniuszki są na etapie końcowym. Obecnie trwa urządzanie wnętrz budynków i prace porządkowe. Zamknięcie inwestycji zaplanowane jest na czerwiec. 

Mediateka przy ul. Moniuszki 5. Co się w niej znajdzie? 

Otwarcie Mediateki zaplanowane jest na jesień 2022 roku. Stanie się nowoczesnym miejscem wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Co znajdzie się w odnowionym wnętrzu willi? 

„Mediateka to przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Sala gier z symulatorami będzie niewątpliwą atrakcją nie tylko dla młodszych odwiedzających, a miłośnikom komiksu zbiory Mediateki zaoferują ponad 3000 publikacji. Mediateka MeMo to miejsce otwarte na nowe technologie i social media, dlatego świetnie odnajdą się tu wszyscy tworzący w sieci. Będą tu sale przeznaczone do nagrywania filmów i dźwięku, z możliwością korzystania ze sprzętu, takiego jak green screen, sala montażu czy udźwiękowienia„ – przekazała Halina Bernat, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Co myślicie o takim zagospodarowaniu dawnych willi Meyera?  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy