Reklama

Reklama

Rewitalizacja kamienicy na Tuwima. Powstanie Dom Dziennego Pobytu i mieszkania chronione

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rewitalizacja kamienicy na Tuwima. Powstanie Dom Dziennego Pobytu i mieszkania chronione - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rewitalizacja budynku przy Tuwima 33 to połączenie rozwiązań rewitalizacji architektonicznej z aspektem społecznym .

Reklama

Kamienica jest w gruntownym remoncie. Dodatkowo rozbudowana będzie oficyna zachodnia kamienicy i północna część poddasza budynku frontowego. Łączna powierzchnia mieszkań zostanie zwiększona. Wprowadzone zostanie centralne ogrzewanie. W kamienicy na paterze i w części rozbudowywanej będzie mieścił się dom dziennego pobytu. W ramach dodatkowej funkcji społecznej w tym budynku powstanie mieszkanie chronione dla osób z pieczy zastępczej. Poza tym na paterze będą lokale usługowo-handlowe, natomiast na poddaszu znajdą się powierzchnie przeznaczone na pracownie dla twórców. Na dziedzińcu wewnętrznym budynku stworzona zostanie przestrzeń wypoczynkowa, z dodatkową zielenią w postaci drzew i krzewów, pergolami oraz ławkami. Dach budynku domu dziennego pobytu pokryty będzie mchem i rozchodnikiem.

W budynku powstanie:

  • 11 mieszkań komunalnych,
  • 1 mieszkanie chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej,
  • Dom Dziennego Pobytu Vigor Senior
  • 2 lokale usługowo-handlowe,
  • 2 pracowanie twórcze

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy