Reklama

Reklama

Rewolucja w centrum Łodzi? Duże zamieszanie wokół Piotrkowskiej i Włókienniczej [zdjęcia]

Opublikowano: czw, 27 sty 2022 14:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Miasta Łodzi poinformował o planach będących rozszerzeniem działań związanych z rewitalizacją ulicy Włókienniczej. Miasto chce przedłużyć remontowaną ulicę - nowy pieszy ciąg komunikacyjny ma przebiegać od ul. Włókienniczej przez Wschodnią aż do samej Piotrkowskiej.

Ulicą Włókienniczą aż do Piotrkowskiej? Miasto poinformowało o nowych planach 

Przedsięwzięcie związane z rewitalizacją ul. Włókienniczej będzie miało swoje przedłużenie. Jak informuje łódzki magistrat, zabytkowa ulica zostanie połączona z ulicami Wschodnią i Piotrkowską dzięki nowemu ciągowi komunikacyjnemu. Powstała droga przeznaczona będzie do ruchu pieszego. Pieszy ciąg zostanie wytyczony przez nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 22 i Wschodniej 45.  

Budynek przy ul. Piotrkowskiej jest własnością Spółki Sunco Nieruchomości Karim-Cytrowska. Kamienica przy ul. Wschodniej należy do miasta, a jej remont rozpoczął się w zeszłym roku. Obecnie budynki oddziela wysoki mur. W wyniku porozumienia spółka rozbierze stojący na swojej nieruchomości mur, a w zamian miasto postawi ogrodzenie z furtką, która pozostanie otwarta w godzinach 6:00-23:00.

W tych samych godzinach dostępne będzie również wejście na nieruchomości od strony ul. Piotrkowskiej i ul. Wschodniej. 
Likwidacja obecnej bariery umożliwi swobodne przejście z ul. Piotrkowskiej do ul. Włókienniczej. 

- Trwa remont miejskiej kamienicy wraz z oficynami na ul. Wschodniej 45 – po remoncie będzie ona wyglądać naprawdę imponująco. Przylegająca do niej nieruchomość na ul. Piotrkowskiej 22 jest prywatna. I właśnie dzięki zaangażowaniu jej właściciela – Spółki Sunco Nieruchomości Karim- Cytrowska zyskamy w Łodzi nowy ogólnodostępny, zielony pasaż, który przedłuży ul. Włókienniczą aż do Piotrkowskiej. Swoją część prac w tym miejscu już realizujemy i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac po prywatnej stronie nowego pasażu. Jestem przekonany, że metamorfoza tej przestrzeni, nasadzenia zieleni, powstanie lokali usługowych, handlowych i gastronomicznych będzie biznesowym strzałem w dziesiątkę – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Realizacja obu części inwestycji – miejskiej i prywatnej będzie zsynchronizowana w czasie i ma zakończyć się do końca 2022 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy