Reklama

Reklama

Rewolucja w policji! Takie radiowozy pojawią się na ulicach Łodzi [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Rewolucja w policji! Takie radiowozy pojawią się na ulicach Łodzi [zdjęcia] - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W 2022 roku dojdzie do wielkich zmian w polskiej policji. Mowa o wyglądzie policyjnych radiowozów. Samochody, którymi będą poruszać się funkcjonariusze, otrzymają wyróżniające je odblaski, dzięki czemu będą lepiej widoczne.

Reklama

Radykalna zmiana radiowozów. Takie samochody pojawią się na ulicach Łodzi

Polskie władze ponownie mają zamiar poświęcić czas zmianie wyglądu polskich radiowozów. Jak wynika z wykazu prac legislacyjnych, Ministerstwo Infrastruktury zajmie się przygotowaniem nowelizacji w sprawie warunków technicznych pojazdów i zakresu ich niezbędnego wyposażenia już na początku 2022 roku.

W najnowszym dokumencie czytamy, że „nowe regulacje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy Policji podczas pełnienia służby z użyciem pojazdów oznakowanych, jako uprzywilejowane w ruchu, a także bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, w związku z poprawą widoczności oraz rozpoznawalności pojazdów policyjnych”.

Nowy wygląd radiowozów. Co dokładnie się zmieni?

Zaproponowane zmiany dotyczą trzech najważniejszych elementów oznakowania pojazdów policyjnych:

  • zwiększenia liczby ostrzegawczych sygnałów błyskowych,
  • wzoru oznakowania i wprowadzenia dodatkowych elementów odblaskowych,
  • braku określenia barwy i tła dla napisu świetlnego „POLICJA”.

Zmiana dotycząca dopuszczalnej liczby ostrzegawczych sygnałów świetlnych błyskowych przewiduje zwiększenie ich liczby z dziesięciu do trzydziestu, a więc zwiększy się trzykrotnie. 

Kolejna zmiana dotyczy oznakowania pojazdu policyjnego. Pojazd Policji posiadał tylko jeden wzór oznakowania - srebrną barwę nadwozia z odblaskowym niebieskim pasem wyróżniającym z elementami odblaskowymi barwy białej. Na pojeździe Policji będzie można umieszczać dodatkowe elementy odblaskowe w postaci pasów barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej.

Trzecia zmiana dotyczy braku określenia barwy i tła dla napisu świetlnego „POLICJA” umieszczanego na dachu pojazdu, umożliwi stosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych w tym zakresie. 

Wszystkie te zmiany mają na celu zapewnienie lepszej widoczności pojazdów policyjnych.

Jak podaje portal Interia.pl, nowe rozporządzenie nie oznacza natychmiastowych zmian w wyglądzie floty policyjnych pojazdów. Nowe oznakowanie ma być wprowadzane stopniowo, wraz z przyjmowaniem do służby kolejnych wozów.

Jak Wam się podoba nowe oblicze policyjnych radiowozów? Komentujcie!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy