Reklama

Reklama

Rodziny dostaną wsparcie na wakacje. Bon turystyczny w kwocie 500 zł na każde dziecko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Andrzej Duda właśnie zapowiedział, że elektroniczne bony na wakacje będą emitowane w kwocie 500 zł na każde dziecko, niezależnie od poziomu dochodu rodziców. Będzie można wykorzystać je do końca 2021 roku wyłącznie na cele turystyczne w Polsce.

Reklama

!reklama! 

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także biorąc udział w obozie sportowym czy rekreacyjnym.

Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje. Pomoc trafi do 6 milionów dzieci.

- To dobre rozwiązanie z dwóch powodów. Po pierwsze, to realne wsparcie dla polskich rodzin w trakcie trudnego okresu pandemii, która dewastuje nie tylko nasze zdrowie, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, by – pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej – nie rezygnować w tym roku z urlopu. Musimy mieć czas na wakacyjny „reset”, żeby mieć siłę do dalszej ciężkiej pracy.

Po drugie, bon będzie można wykorzystać wyłącznie na wakacje w Polsce. W ten sposób wesprzemy rodzimą branżę turystyczną, która bardzo mocno odczuwa negatywne skutki pandemii. Wzmacniając popyt na usługi turystyczne pomagamy im szybko wrócić do pełnej aktywności – skomentował Krzysztof Mazur, Wiceminister Rozwoju.

Szczegóły propozycji

  • Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19.
  • Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.
  • Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu – Katalogu Bazy Turystycznej.

Jak w praktyce będzie można skorzystać z bonu – krok po kroku:

  • Osoba spełniająca kryteria otrzyma bon, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
  • Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.
  • Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy