W szpitalu Kopernika w Łodzi przybędzie gabinetów i poradni specjalistycznych
Prace budowlane przy inwestycji w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im Kopernika w Łodzi koncentrują się od strony ul. Pabianickiej. O pierwszych etapach wykonanych robót informowaliśmy w lutym 2022 roku, kiedy wyburzono charakterystyczny podjazd szpitala. Na jego miejscu powstanie nowy, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 3 tys. mkw, wzorowany na niskim pawilonie szpitala od strony ul. Paderewskiego.
– Będzie więcej gabinetów poradni specjalistycznych, zostanie też wydzielona przestrzeń dla koordynatorów onkologicznych, czyli osób, które bezpośrednio pracują z pacjentami, umawiają na wizyty i badania. Powstaną nowoczesne gabinety zabiegowe, w tym specjalistyczny gabinet ginekologiczny i urologiczny –informuje Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.Przebudowa zakłada również modernizację szpitalnej apteki, która ma zostać przystosowana do potrzeb pacjentów onkologicznych.
– Prowadzone prace zapewnią możliwości przygotowania leków dla przybywających z każdym rokiem pacjentów onkologicznych – czytamy dalej.Jak podkreślono, istotnym elementem inwestycji jest rozdzielenie połączonych obecnie izby przyjęć i izby przyjęć interwencyjnych. Pandemia obnażyła słabości tego rozwiązania.
Z budżetu inwestycji przeznaczono również środki na zakup nowego sprzętu medycznego i wyposażenia.
Kiedy pacjenci skorzystają z możliwości Wojewódzkiego Centrum Onkologii w szpitalu Kopernika?
Zapewniono nas, że prace przy przebudowie szpitala Kopernika odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem.
– Do tej pory opracowana została dokumentacja budowlana inwestycji, uzyskano też pozwolenie na budowę. Aktualnie prowadzone są prace ziemne i prace związane z przyłączami. Opracowywana została dokumentacja wykonawcza. W przyszłym roku realizowane będą prace wewnątrz nowego obiektu – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Zgodnie z zawartą umową rozbudowa budynku apteki ma zostać zakończona do lipca 2023, a budynku frontowego – do grudnia 2023. Inwestycja będzie kosztować 60 mln zł, z czego 26 mln zł pochodzi z budżetu samorządu województwa łódzkiego, a 34 mln to unijna dotacja.
Wizualizacje nowego pawilonu szpitala umieściliśmy w naszej galerii.
CZYTAJ TAKŻE >>> Brakuje krwi, szpitale apelują o pomoc. Jak zostać krwiodawcą?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.