Reklama

Reklama

Rozpaczliwa próba ratowania budżetu miasta. Tegoroczny deficyt może wynieść nawet do 526 mln zł!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozpaczliwa próba ratowania budżetu miasta. Tegoroczny deficyt może wynieść nawet do 526 mln zł! - Zdjęcie główne

Rozpaczliwa próba ratowania budżetu miasta. Tegoroczny deficyt może wynieść nawet do 526 mln zł! TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rada Miejska w Łodzi dała zgodę na emisję 5-letnich obligacji komunalnych. Pozyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone na sfinansowanie deficytu budżetu miasta oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Wykup papierów dłużnych zacznie się w grudniu 2026 roku. 

Reklama

Jak podaje Dziennik Łódzki, Łódź wyemituje obligacje na łączną sumę 120 mln zł, a nie jak pierwotnie planowano, na kwotę 256 mln złotych. 

!reklama!

Czasu na znalezienie emitenta jest jednak bardzo mało. Władze Łodzi chcą bowiem wyemitować akcje jeszcze w tym roku, ponieważ blisko 100 mln złotych ma zostać przeznaczona na pokrycie deficytu budżetowego, który powstał w wyniku ubytków zaplanowanych dochodów spowodowanych przez pandemię koronawirusa.

Emisja obligacji ma zapobiec nadmiernemu wzrostowi poziomu zadłużenia, który mógłby uniemożliwić realizację planów inwestycyjnych miasta m.in. remontów dróg oraz rewitalizacji obszarowej. 

Niemniej jednak po emisji tegoroczny deficyt budżetu Łodzi może wzrosnąć do 526 mln zł.

Rozpoczęcie wykupu papierów dłużnych jest planowane na grudzień 2026 roku.

źródło; Dziennik Łódzki / BIP UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy