Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25. "Pierwszaki szybko się przystosują"
Poszczególne klasy ustawiły się dookoła boiska w wyznaczonym wcześniej porządku. Początek uroczystości wyznaczyło wprowadzenie pocztu sztandarowego ze sztandarem szkoły oraz odśpiewanie wszystkich czterech zwrotek hymnu państwowego. Dyrektor SP nr 4 Katarzyna Zatorska przywitała uczniów, a szczególnie tych najmłodszych, którzy w szkolnych ławkach zasiądą po raz pierwszy.
- Spodziewam się, że ich rodzice denerwują się bardziej niż dzieci. Ale wierzcie mi, za chwilę przekonacie się, jak szybko pierwszaki przystosują się do nowych realiów. A im życzę powodzenia w nauce, dobrego samopoczucia i nawiązania nowych znajomości
- mówiła dyrektor Zatorska.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25. Zmiany w kadrze pedagogicznej
Kierownictwo szkoły przedstawiło też nauczycieli, którzy w nowym roku szkolnym będą zajmować się uczniami.Po oficjalnej części uroczystości dzieci wraz z opiekunami rozeszły się do sal, żeby tam już w bardziej kameralnych gronach zapoznać się z planami lekcji i przywitać ze sobą.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25. List od pani minister
W Łodzi rok szkolny rozpoczyna prawie 85 tys. uczniów. Do nich, a także do dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce list wystosowała Barbara Nowacka, minister edukacji.Szefowa resortu podkreśliła w liście, że zmiany, które dotychczas wprowadziło ministerstwo - w tym przede wszystkim uszczuplone podstawy programowe - to wstęp do właściwej reformy planowanej przez MEN na rok 2026.
- Od dziś zarówno nauczyciele, jak i uczniowie będą mogli spokojniej, bardziej wnikliwie zapoznawać się z zagadnieniami poruszanymi na szkolnych zajęciach. Młodzież zyska czas na poszerzanie swoich zainteresowań czy zacieśnianie rówieśniczych relacji, a rodzice przestrzeń do budowania rodzinnych więzi
- napisała Barbara Nowacka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.