reklama
reklama

Rozstrzygnięto konkurs na granty Urzędu Miasta Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozstrzygnięto konkurs na granty Urzędu Miasta Łodzi  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźUrząd Miasta Łodzi przeznaczył w tym roku 60 tys. złotych na granty dla organizacji pozarządowych. Dzięki temu możliwe zostanie zrealizowanie kilkunastu projektów z zakresu turystyki i krajoznawstwa. 
reklama

Tegoroczny konkurs przyniósł kilkadziesiąt projektów, które mają przybliżać walory Łodzi, jej dziedzictwo historyczne i promować miasto jako dobre miejsce dla turystów. Łączna kwota, jaką rozdysponują dla siebie zwycięzcy to 60 tys. złotych. Co ważne, wszystkie nagrodzone projekty zostaną zrealizowane do końca roku.

Wśród laureatów znaleźli się:

  • Początki kina w Łodzi (spacery i projekcje) - 3 filmowe wydarzenia, na które składać się będą spacer z przewodnikiem śladami historii filmowej Łodzi oraz projekcja filmu fabularnego z lat 60-80. Pokazy będą się odbywały z analogowych projektorów na taśmy 35 mm i zostaną poprzedzone 10 minutowymi prelekcjami kinooperatora.
  • Refotografie Łodzi - rozbudowa i promocja istniejącej już aplikacji turystycznej umożliwiającej przeglądanie popularnych refotografii. Każdy turysta może ją bezpłatnie zainstalować na swoim telefonie i poznawać za jej pośrednictwem historię otaczających go zewsząd budynków.
  • Jesienna herbatka, czyli opowieści o osiedlu Mireckiego - spotkanie inscenizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Tam, gdzie chodziły gęsi, czyli historia powstania osiedla”. Podczas wydarzenia prowadzące w strojach z okresu dwudziestolecia międzywojennego opowiedzą o idei budowy osiedla robotniczego w Łodzi na tle historii przemysłowego miasta oraz o zmianach jakie nastąpiły w jego dziejach w czasie drugiej wojny. Będzie to także okazja do tego by porozmawiać o współczesnym życiu osiedla. W trakcie spotkania planowany jest również występ muzyczny oraz spacer po osiedlu prezentujący jego historię oraz adresy związane ze znanymi mieszkańcami.
  • Piękno Odzyskane. Historia Łodzi wykuta w kamieniu - trasa turystyczna po Starym Cmentarzu szlakiem najpiękniejszych nagrobków przemysłowców, artystów i bohaterów dawnej Łodzi. W poruszaniu się po trasie pomoże aplikacja Tropiciel – uwzględniająca 25 najciekawszych i najcenniejszych obiektów.
  • Dziedzictwo industrialne Łodzi pod lupą - detale przemysłu dostępne online - projekt zakłada wytypowanie min. 30 obiektów, które stworzą dwa szlaki turystyczne, pokazujące detale dziedzictwa przemysłowego dwóch najbardziej turystycznych okolic Łodzi - Śródmieścia i Starego Widzewa (Księży Młyn). Zaplanowano także przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów twórczych oraz wycieczek.
  • Superbohaterki z Łodzi - organizacja otwartych spacerów po Łodzi śladami kobiet, podczas których uczestnicy otrzymają specjalne materiały edukacyjne, będą też warsztaty rodzinne.
  • Łódzki Szlak Kobiet w aplikacji mobilnej – utworzenie aplikacji, która pozwoli turystom na indywidualne zwiedzanie Łodzi trasą zasłużonych łodzianek. Aplikacja zaspokoi ważną potrzebę poznawania lokalnej historii kobiet, jak również będzie kształtować pozytywny obraz Łodzi jako miasta atrakcyjnego turystycznie i niebanalnego, mogącego pochwalić się całym gronem inspirujących kobiecych bohaterek (do najbardziej rozpoznawalnych należą: M. Wisłocka, K. Kobro, A. Szapocznikow, włókniarki, I. Tuwim, M. Gretkowska, A. Osiecka)
Źródło: UMŁ

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama