Reklama

Reklama

Ruszyły zapisy na miejskie półkolonie w Łodzi. Harmonogram zajęć dla osiedli [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 7 cze 2022 22:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rodzice mogą już zapisywać swoje pociechy na zajęcia organizowane w ramach miejskich półkolonii w Łodzi. Letnie zajęcia dla dzieci odbędą się w terminie od 27 czerwca do 19 sierpnia. Dodatkowo przez całe wakacje najmłodsi łodzianie będą mogli wziąć udział w półkoloniach organizowanych przez Miejską Strefę Kultury w Łodzi.

Miejskie półkolonie w Łodzi. Zapisy ruszyły 7 czerwca

Od wtorku 7 czerwca rodzice mogą zapisywać swoje pociechy na miejskie półkolonie organizowane w czasie wakacji przez 44 placówki edukacyjne. Rekrutacja odbywa się bezpośrednio w szkołach, w godzinach pracy sekretariatów.

Łącznie przygotowano 3 390 miejsc dla uczniów z klas I - VI szkół podstawowych, dodatkowych 90 jest dla uczniów z niepełnosprawnościami. Rodzice mogą zapisywać dzieci na turnusy 1- lub 2-tygdoniowe, nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być uczniem danej szkoły by brać udział w letnich zajęciach. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc. 

Półkolonie trwają od 27 czerwca do 19 sierpnia, zajęcia będą od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 17. Odpłatność wynosi 20 zł dziennie, rodzice płacą tylko za posiłki: II śniadanie i obiad. Wszystkie atrakcje, a tych będzie mnóstwo, są gratis. Półkoloniści w czasie zajęć mają także zapewnione bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Uczniowie z Ukrainy biorą udział w rekrutacji na takich samych zasadach jak pozostali. 

Lista organizatorów półkolonii wraz z adresami i numerami telefonów: https://uml.lodz.pl/edukacja/polkolonie-letnie-2022/

Kreatywne zajęcia i zabawy dla dzieci w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi. Sprawdź, co oferuje Twoja dzielnica

Wszystkie filie Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi, czyli Domy Kultury znajdujące się w każdej dzielnicy Łodzi, będą czekać na dzieci, które w okresie wakacyjnym pozostaną w mieście. Wśród rówieśników i pod opieką doświadczonej kadry pracowników MSK, mali łodzianie będą aktywnie spędzać letni czas na warsztatach, grach terenowych, wycieczkach, a nawet na spotkaniach z bardzo ciekawymi osobami.

- Miejska Strefa Kultury w Łodzi daje łodzianom możliwość wybrania odpowiedniego programu warsztatów wakacyjnych i dopasowania ich pod względem zainteresowań dzieci. Każde dziecko lubi co innego, dlatego w ofercie Miejskiej Strefy Kultury każdy tydzień półkolonii jest inny, ma odmienną tematykę. Jest to program, który stawia przed dziećmi małe wyzwania i pobudza do działania, jak również inspiruje lub daje możliwość wzbogacania zainteresowań dziecka. Zapraszam do zapoznania się z ofertą każdego z turnusów półkolonii w Miejskiej Strefie Kultury. Każdy program jest bogaty w atrakcje i niespodzianki – zachęca Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi. 

Przygotowana oferta jest nowoczesna i uwzględnia bardzo szeroki zakres tematyczny. W trybie tygodniowym będą odbywać się warsztaty taneczne, filmowe, literackie, teatralne i zajęcia fotograficzne. Bardzo interesująco spędzą czas mali ekolodzy, ale i muzycy czy te dzieci, które lubią uczyć się języków. Tropiciele kultury miejskiej nie będą się nudzić, tak jak i te dzieci, które chciałby nauczyć się szyć i marzą o projektowaniu własnych ubrań. W ofercie MSK znalazły się także zajęcia z uważności, czyli modnego Mindfulness.

Rodzice, którzy zdecydują się zapisać dzieci na półkolonie, będą mogli wybrać zajęcia blisko domu bądź swojej pracy. Oferta, która powstała z myślą o dzieciach od 7 do 12 roku życia, uwzględnia cały okres wakacyjny. Tygodniowy pobyt, często połączony z wyżywieniem to koszt od 300 do 450 zł. Zapisy prowadzone są przez stronę www.msk.lodz.pl od 10 czerwca.

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie internetowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy