Reklama

Reklama

Ryzyko zgonu na skutek powikłań pogrypowych większe niż w wyniku Covid? Badania są alarmujące

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

 Ryzyko zgonu na skutek powikłań pogrypowych większe niż w wyniku Covid? Badania są alarmujące - Zdjęcie główne

Ryzyko zgonu na skutek powikłań pogrypowych większe niż w wyniku Covid? Badania są alarmujące (fot. domena publiczna)| wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Odnotowano ponad dwukrotnie większe ryzyko zgonu z powodu powikłań pogrypowych niż na skutek zakażenia koronawirusem. Takie badania przeprowadził Public Health England biorąc pod uwagę pierwsze miesiące sezonu grypowego w 2020 roku w Anglii.

Reklama

- Obserwacje przeprowadzono w okresie od stycznia do kwietnia 2020 r., kiedy w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w innych krajach europejskich, rozwijała się pandemia – informuje "BBC News".

 !reklama!

W badaniach wzięto pod uwagę niemal 20 tys przypadków pacjentów po przebytej grypie sezonowej oraz chorobie COVID-19. Okazało się, że grypa powoduje dwukrotnie większe ryzyko zgonu. Analiz dokonywano na podstawie miesięcy gdy pandemia jeszcze przybierała na sile, co zbiegło się w czasie ze wzrostem zachorowalności na grypę. Zgodnie z danymi BBC w Anglii grypa co roku powoduje zgon średnio u 11 tys. osób.

W Polskich warunkach grypa sezonowa jest najczęściej diagnozowana u pacjentów od stycznia do marca. Od 1 września 2019 roku do 30 kwietnia 2020 roku w wyniku powikłań pogrypowych zmarły 64 osoby.

W cały minionym sezonie grypowym na grypę i zachorowania grypopodobne cierpiało 3,7 mln osób. Eksperci zwracają uwagę, że ze względu na groźne powikłania często jako przyczynę zgonu podaje się np. zapalenie płuc, stąd spore zaniżenie statystyk. 

Najwięcej, prawie 150 zgonów z powodu grypy i jej powikłań, zarejestrowano w Polsce w sezonie grypowym 2018/2019.

Źródło: Polsat News

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy