Reklama

Reklama

Rząd ogłosił decyzję w sprawie powrotu uczniów do szkół po przerwie zimowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rząd ogłosił decyzję w sprawie powrotu uczniów do szkół po przerwie zimowej - Zdjęcie główne

Rząd ogłosił decyzję w sprawie powrotu uczniów do szkół po przerwie zimowej (fot. fb Ministerstwo Edukacji i Nauki) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że uczniowie z klas I-III wrócą po feriach do szkół.

Reklama

Starsi uczniowie wciąż będą uczyć się z domów.

!reklama!

- Ważąc wszystkie za i przeciw, (...) doszliśmy do wniosku, że krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a który jednocześnie według symulacji i prognoz nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 - ogłosił Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślał, że podejmując decyzję rząd musiał zdecydować, czy poniesienie ryzyka epidemicznego jest bardziej istotne niż potrzeba powrotu do szkół najmłodszych dzieci.

- Przeważyła nasza opinia, że to ryzyko napędzenia pandemii nie jest - w naszej ocenie - aż tak duże, natomiast szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas 1-3 w normalnej grupie rówieśniczej, z nieuczestniczeniem w normalnym, tradycyjnym trybie edukacyjnym to jest koszt, który nie równoważyłby w tej chwili tego ryzyka - którego, jak podkreślałem, nie oceniamy zbyt wysoko - wyjaśnił Niedzielski.

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek zwrócił uwagę na to, że dzieci najmłodsze najbardziej tracą na trybie nauczania zdalnego.

- Decyzja bardzo ważna, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nauczanie zdalne w tych najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla samych uczniów, dla nauczycieli, ale i dla rodziców – podkreślił Przemysław Czarnek.

Podczas konferencji ministrowie przypomnieli, że oba resorty wypracowały wytyczne dot. powrotu uczniów do szkół.

Rekomendacje dot. m.in. tego, aby każda klasa pracowała zgodnie z indywidulanie dobranym planem godzinowym (tak, by nie dochodziło do spotkań klas w trakcie przerw). Każdą klasę powinni uczyć ci sami nauczyciele.

- To są oczywiście zalecenia do zrealizowania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe - zastrzegł i zaznaczył - Mam pełne przekonanie, że jesteśmy przygotowani do powrotu dzieci w klasach 1-3 do nauczania stacjonarnego najbardziej, jak to jest tylko możliwe podkreślił minister Czarnek.

Źródło: RMF24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy