Reklama

Reklama

S14: Start budowy zachodniej obwodnicy Łodzi! Unikatowe zdjęcia lotnicze z budowy. Zobacz! [ZDJĘCIA | WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Droga ekspresowa S14 będzie miała ok. 28,5 km długości i będzie pełnić funkcje zachodniej obwodnicy Łodzi. Połączy istniejącą już autostradę A2 z istniejącą drogą ekspresową S8. Jej powstanie, zrewolucjonizuje komunikację między Pabianicami, Konstantynowem Łódzkim, Aleksandrowem Łódzkim, Zgierzem i Łodzią.

Droga w całości przebiega na terenie województwa łódzkiego. Trasa S14 będzie domknięciem łódzkiego ringu, miasto od północy otacza już autostrada A2, od wschodu A1, a od południa droga ekspresowa S8. W efekcie Łódź będzie najbardziej rozbudowanym i kompletnym węzłem dróg szybkiego ruchu w kraju. Trasa S14 będzie także pełnić funkcje obwodnicy Pabianic i Zgierza.

!reklama!

Drogę S14 przebiegać będzie w kierunku północ – południe. Odbija od drogi ekspresowej S8 na węźle Róża i kieruje się w kierunku północnym. Na południu na nowo budowaną drogę dostać się będzie można na węźle Dobroń. Trasa ta otaczając Pabianice od zachodu i północy droga dociera końcowo do istniejącego węzła Emilia (Autostrada A2). Koniec odcinka znajdować się będzie na połączeniu z drogą krajową nr 91 w okolicach miejscowości Słowik.

Droga S14 budowana jest jako droga w układzie dwujezdniowym. Obniży to ruch w miejscowościach przyległych w tym również w Łodzi.

Obecnie, wkroczono w kolejną fazę prac budowlanych pierwszego odcinka S14. Rozpoczęto budowę węzła Łódź Lublinek, co wiąże się z utrudnieniami. Konieczne było wyłączenie z ruchu jednej (zachodniej) jezdni drogi S14 na odcinku 1,5 km, w okolicy Szynkielewa. W efekcie tego ruch w obu kierunkach odbywa się po jezdni wschodniej (od wiaduktu nad torami PKP, do okolic Petrykoz). Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie ruchu do 50 km/h i zakaz wyprzedzania. Ograniczenia te będą obowiązywały do końca trwania kontraktu, czyli do 2023 roku.

Zobacz wideo!

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy