Reklama

Reklama

S14. To już pewne. Na zachodniej obwodnicy Łodzi powstanie węzeł Łódź-Teofilów. Co ze zjazdem w kierunku Szczecińskiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

S14. To już pewne. Na zachodniej obwodnicy Łodzi powstanie węzeł Łódź-Teofilów. Co ze zjazdem w kierunku Szczecińskiej? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź - Ta bardzo ważna inwestycja na drodze S14 będzie sfinansowana wyłącznie z budżetu państwa. Dla mnie bardzo ważne jest, żeby komfort życia mieszkańców Łodzi poprawiał się. To miasto musi być jak magnes przyciągający nowych inwestorów - tak o budowie węzła Łódź Teofilów mówił w czerwcu br. Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Reklama

Kolejnym krokiem, który właśnie się zmaterializował, jest uzgodnienie przez Ministra Infrastruktury, Andrzeja Adamczyka, aneksu do Programu inwestycji dla drogi ekspresowej S14 Zachodniej Obwodnicy Łodzi.

 !reklama!

Dzięki temu zapewnione zostało finansowanie na realizację węzła Łódź Teofilów, a GDDKiA otrzymała „zielone światło” do dalszych prac. Obiekt powstanie zgodnie z istniejącym projektem i pozwoli skomunikować trasę ekspresową z istniejącą drogą krajową nr 71 Pabianice - Zgierz. Wkrótce podjęte zostaną niezbędne działania w celu wyłonienia wykonawcy węzła Łódź Teofilów. Wprowadzenie nowego elementu nie powinno mieć znaczącego wpływu na termin realizacji inwestycji.

Węzeł Teofilów będzie obsługiwał relację w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego, do drogi krajowej nr 71. Na tym etapie, ze względów formalnych, nie będzie obejmował relacji w kierunku Łodzi (do ul. Szczecińskiej). GDDKiA nie wyklucza rozbudowy węzła o dodatkową relację w przyszłości.

Konieczne do tego będzie m.in. podjęcie przez Miasto Łódź działań w kierunku wywiązania się z porozumienia zawartego w 2005 r., w którym zobowiązało się do przebudowy ul. Szczecińskiej od ul. Aleksandrowskiej do łącznika drogi krajowej nr 72 (węzeł Łódź Teofilów). W ramach przebudowy ul. Szczecińską powinna zostać dostosowana do takich parametrów, które pozwolą jej sprawnie rozprowadzać ruch z węzła Łódź Teofilów na miejską siatkę ulic. Chodzi o przeciwdziałanie zatorom drogowym, nadmiernemu spiętrzaniu ruchu, rozlewaniu się ruchu na drogi osiedlowe oraz innym uciążliwościom, które może generować połączenie drogi ekspresowej z nieprzygotowaną do tego infrastrukturą miejską.

Realizacja przedmiotowej inwestycji, pozostającej w wyłącznej kompetencji Miasta Łodzi i służącej przede wszystkim jej mieszkańcom, będzie stanowiła uzasadnienie dla ewentualnego rozwoju węzła Łódź Teofilów o dodatkową relację.

Odcinek drogi ekspresowej S14 Łódź Lublinek - Łódź Teofilów ma 12,1 km długości i stanowi część ringu autostradowego wokół aglomeracji łódzkiej. Kontraktowy termin zakończenia budowy to grudzień 2021 r.

Źródło: GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy