Reklama

Reklama

Senator Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział projekt funduszu odszkodowań dla przedsiębiorców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Senator Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział projekt funduszu odszkodowań dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne

Senator Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział projekt funduszu odszkodowań dla przedsiębiorców (fot. fb Krzysztof Kwiatkowski) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Senator opracował projekt ustawy zakładającej przyznanie odszkodowań przedsiębiorcom wszystkich branż, które ucierpiały ze względu na pandemię koronawirusa.

Reklama

W myśl zaproponowanej ustawy odszkodowanie dostałby każdy, niezależnie od wysokości poniesionych start.

!reklama!

- Gdyby rząd ogłosił stan klęski żywiołowej, wówczas istniałaby szybka ścieżka odszkodowawcza, gwarantująca wyrównanie strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela. Jednak jest sposób, aby wprowadzić takie odszkodowania bez ogłaszania jednego ze stanów nadzwyczajnych i, mam nadzieję, że uda się do tego przekonać polityków ponad podziałami politycznym – wyjaśniał.

Ustawa wkrótce znajdzie się w Senacie.

- Specustawa odszkodowawcza to ustawa, w której jest napisane na jakich zasadach będą pokrywane straty majątkowe przedsiębiorców. Nie chcemy wchodzić w spór polityczny - czy stany nadzwyczajne wprowadzać czy nie; możemy to załatwić inaczej, poprzez to, że w ustawę o stanach nadzwyczajnych wpisaliśmy procedurę wypłaty odszkodowań do tej ustawy – tłumaczył senator Kwiatkowski. 

Ustawa może znaleźć zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Po stronie tych drugich opowiedział się senator PiS, Przemysław Błaszczyk.

- Ja wiem, że tak naprawdę wszyscy by chcieli więcej, ja też bym chciał przekazać jak najwięcej, tak jak senator Kwiatkowski. Tylko widzę tu niekonsekwencję, bo z jednej strony opozycja przedstawia 900 poprawek budżetowych, taki koncert życzeń, z drugiej strony - chcą wszystkim pomagać. Takie działania muszą się odbywać w ramach możliwości budżetowych, finansowych - argumentował senator Błaszczyk.  

Senator Krzysztof Kwiatkowski z całą stanowczością podkreśla, że ustawa o odszkodowaniach uzyska senacką większość. Zapowiedział starania nad uzyskaniem poparcia większościowego w drugiej izbie parlamentu.

Źródło: Radio Łódź, TVP3 Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy