reklama
reklama

Skąd się biorą antyszczepionkowcy? Uniwersytet Łódzki szuka respondentów do międzynarodowego badania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Skąd się biorą antyszczepionkowcy? Uniwersytet Łódzki szuka respondentów do międzynarodowego badania - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźW połowie września, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, odbędzie się badanie opinii publicznej sprawdzające wpływ komunikacji na poglądy i przekonania. W badaniu może wziąć udział każdy, kto nie jest naukowcem. 
reklama

Badanie zostanie przeprowadzone w ramach międzynarodowego projektu badawczego “Swafs” czyli “Nauka ze społeczeństwem i dla społeczeństwa”. Ma on za zadanie sprawdzić, w jaki sposób i w jakiej formie wiedza naukowa trafia do społeczeństwa.

Badanie na Uniwersytecie Łódzkiem odbędzie się 21 września. Może wziąć w nim udział każdy, kto nie jest naukowcem. Badacze potrzebują 100 pełnoletnich respondentów. Ponadto muszą oni mieszkać na terenie Polski i płynnie posługiwać się językiem polskim. Co ważne, całkowite koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia pokrywają organizatorzy badania. Dodatkowo wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody i upominki.

Łódź jest jedynym miastem w Polsce, gdzie odbędą się badania w ramach projektu CONCISE. Z tego powodu mogą wziąć w nich udział mieszkańcy innych miast w kraju.

reklama

Samo badanie będzie obejmować kilka warsztatów w małych grupach przeprowadzonych tego samego dnia. Podczas rozmowy będą poruszane tematy związane z: szczepionkami, zmianami klimatu, medycyną alternatywną czy żywnością modyfikowaną genetycznie.

- Zapraszamy do naszego badania osoby, które mogą nam opowiedzieć, w jaki dokładnie sposób wiedza naukowa trafia do ich domów oraz jakie media, kanały i źródła informacji są dla nich wiarygodne – powiedziała Carolina Moreno, profesor dziennikarstwa z Uniwersytetu w Walencji, koordynatorka międzynarodowego projektu CONCISE

Projekt ma za zadanie zgromadzić odpowiedzi respondentów z pięciu krajów: Polski, Włoch, Słowacji, Hiszpanii i Portugalii. Uniwersytet Łódzki jest jedną z 9 instytucji współpracujących w projekcie.

reklama

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem: https://concise-h2020.eu/pl/public-consultations/

Źródło: Nauka w Polsce

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama