reklama
reklama

Skazane kobiety mają zajęcia z trenerem. Wszystko po to, by więcej nie wróciły za kratki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. SW

Skazane kobiety mają zajęcia z trenerem. Wszystko po to, by więcej nie wróciły za kratki - Zdjęcie główne

W projekcie biorą udział osadzone w Zakładzie Karnym Nr 1 w Łodzi | foto arch. SW

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźW łódzkim zakładzie karnym realizowany jest międzynarodowy projekt. Biorą w nim udział skazane kobiety. W jakim celu? Przede wszystkim po to, by po wyjściu na wolność, nie wróciły do przestępczego procederu.
reklama

Udział w międzynarodowy projekcie „Golden Thread" ma im pomóc  wbudowaniu więzi rodzinnych i kompetencji rodzicielskich, zmniejszając ryzyko powrotu do przestępstwa. 

Biorą udział w międzynarodowym projekcie. To ich ostatnia odsiadka? 

Projekt zakłada opracowanie narzędzi umożliwiających poprawę relacji między osobami osadzonymi w jednostce penitencjarnej, a ich rodzinami pozostającymi poza murami. Jak informuje por. Michał Pietrasik, działania te mają na celu nabycie przez więźniów umiejętności i kompetencji, które pomogą zminimalizować ryzyko ponownego osadzenia.

W ramach współpracy międzynarodowej opracowano pilotażowy trening składający się z dziesięciu trzygodzinnych spotkań. Bierze w nich udział od 16 do 20 skazanych kobiet odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym Nr 1 w Łodzi. Zajęcia  mają formę treningu grupowego i prowadzone są przez dwóch certyfikowanych trenerów metody Golden Thread - mówi.

reklama

Dodaje, że projekt realizuje Fundacja Rozwoju Aktywności Międzynarodowej i Edukacji FRAME we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim oraz instytucjami międzynarodowymi: Instytut Kształcenia Ustawicznego (Longlife Learning Institute) z Aten, Cypryjska Szkoła Teologiczna (Theologiki Sxoli Ekklisias Kyprou) z Nikozji, Przedsiębiorstwo Socjalne Aproximar z Lizbony.

W międzynarodowym projekcie „Golden Thread" udział biorą zakłady karne w czterech krajach partnerskich (Polska, Grecja, Włochy i Cypr).  - W europejskich więzieniach przebywa ponad pół miliona osób, a resocjalizacja więźniów stała się jednym z najważniejszych elementów europejskiej polityki penitencjarnej. Prawo międzynarodowe stanowi, że kara pozbawienia wolności nie powinna ograniczać się wyłącznie do pozbawienia wolności. Powinna obejmować możliwości zdobycia przez więźniów wiedzy i umiejętności, które mogą im pomóc w skutecznej reintegracji po zwolnieniu, w celu uniknięcia popełniania kolejnych przestępstw w przyszłości. Do dziś za dwa najskuteczniejsze sposoby skutecznej reformy oraz powrotu i reintegracji więźniów ze społeczeństwem uważa się otrzymanie wykształcenia ogólnego oraz szkolenie zawodowe. Jednak coraz więcej badań dowodzi, że jednym z najsilniejszych wskaźników zmniejszenia recydywy jest – obok zatrudnienia – istnienie silnych więzi rodzinnych - informuje organizator projektu. 

reklama

Jak dodaje, w ramach działań, organizowane są warsztaty edukacyjne dla rodzin oraz grupy wsparcia zarówno dla więźniów, jak ich bliskich. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama