Reklama

Reklama

Skazani za jazdę po pijaku próbują wymigać się od kary. Wydano za nimi listy gończe [galeria]

Opublikowano: śr, 5 maj 2021 15:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policjanci z Łodzi szukają mężczyzn, którzy prowadzili samochód, będąc pod wpływem alkoholu i zostali skazani. Sąd wydał za nimi listy gończe. Niektórzy mają na sumieniu wypadki, w tym śmiertelne. Policja publikuje wizerunki tych przestępców i prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogłbyby pomóc w ich odnalezieniu.

Pijani kierowcy w Łódzkiem - statystyki

Pijani kierowcy to plaga na polskich drogach. Tylko w długi majowy weekend policjanci z Łódzkiego zatrzymali 99 nietrzeźwych kierowców. Niektórzy skazani za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających próbują uniknąć odpowiedzielności karnej. Sąd wydaje za takimi osobami listy gończe. Na ich podstawie szuka ich policja.

!reklama!

Większość skazanych kierowców dopuściła się jazdy pod wpływem alkoholu. Są też tacy, którzy wsiedli za kółko na podwójnym gazie i spowodowali wypadek. Jeden z poszukiwanych ma na sumieniu wypadek śmiertelny. Poniżej ściąga z przepisów.

Polecamy: Ulica Piotrkowska w Łodzi budzi się z pandemicznego snu. Będą nowe lokale i kilkadziesiąt ogródków!

Kodeks Karny - co grozi za jazdę  na podwójnym gazie?

Art. 178a [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego]

  • § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  • § 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Art. 178. [Zaostrzenie karalności wobec sprawcy katastrofy lub wypadku]

  • § 1. Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, art. 174 lub art. 177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.
Art. 177. [Spowodowanie wypadku w komunikacji]

  • § 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Polecamy: Łódź. Do otwarcia ogródków przy restauracjach pozostało 10 dni. Nie każdy wyczekuje tego momentu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.