Reklama

Reklama

Skwer Praw Kobiet w Łodzi. Miejskie radne chcą uhonorować kobiety, które walczą o swoje prawa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Skwer Praw Kobiet w Łodzi. Miejskie radne chcą uhonorować kobiety, które walczą o swoje prawa - Zdjęcie główne

Protest po wyroku TK (fot. Aga Szynk) Łódź TuŁódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeden z łódzkich skwerów ma nosić nazwę Skwer Praw Kobiet. W ten sposób łódzkie radne chcą uhonorować wszystkie panie, które walczyły i walczą o swoje prawa.   

Reklama

O prawach kobiet w Polsce ponownie zrobiło się głośno po wyroku TK w sprawie aborcji. Tysiące kobiet wyszły na ulice polskich miast, by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału. 

!reklama!

Jak podkreślają łódzkie radne, Skwer Praw Kobiet ma przypominać nie tylko o ostatnich wydarzeniach, ale także o walce o prawa wyborcze i prawa do edukacji kobiet.

- Skwer Praw Kobiet ma być ukłonem w stroną naszych matek, babć i prababć, które walczyły o prawa wyborcze i prawa do edukacji kobiet – powiedziała radna Agnieszka Wieteska.

- W historii to kobiety zawsze musiały walczyć o realne egzekwowanie swoich praw – dodała Marta Przywara, radna Rady Miejskiej. Obecnie grupa polityków opowiada się za tym, aby paniom odebrać część ich praw i zmuszać do heroizmu. Tym projektem pragniemy symbolicznie wesprzeć wszystkie przedstawicielki naszej płci. Samorządowcy są po stronie kobiet.

- Na całym świecie tysiące pań walczą o swoje prawa – powiedziała Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej. - Niestety większość z tych bohaterek pozostanie bezimienna. Problemy są ogromne, na przykład: obszary konfliktów zbrojnych, masowe gwałty, wykorzystywanie seksualne, zmuszanie dziewczynek do zamążpójścia za dużo starszych partnerów, rytualne obrzezanie, nierówność w dostępie do edukacji – wyliczała radna Emilia Susniło-Gruszka.

Imieniem Praw Kobiet ma zostać nazwany skwer na Polesiu, a konkretniej przy skrzyżowaniu ulic Stanisława Więckowskiego oraz 28 Pułku Strzelców Kaniowskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy