Niektórzy z łodzian zdążyli już zapomnieć tym, że ten projekt wciąż się rozwija. Tymczasem wart ponad 700 milionów złotych "Tramwaj dla Łodzi" ma nowy termin zakończenia - to 2023 rok. Miasto zdobyło także dodatkowe 32 miliony dotacji z funduszy unijnych.
!reklama!
Tramwaj dla Łodzi to największy od lat program, który ma poprawić jakość podróżowania po mieście komunikacją miejską. Docelowo wyremontowane i wybudowane ma być łącznie 11 kilometrów torowisk. Wraz z przebudową torowiska, na jezdniach pojawi się nowa nawierzchnia, piesi zyskają równe chodniki, a rowerzyści nowe drogi rowerowe.
Projekt Tramwaj dla Łodzi obejmie modernizację torowiska i dróg na poniższych ulicach:
- Rydza-Śmigłego od Piłsudskiego do Broniewskiego
- Niższa od Broniewskiego do Śląskiej
- Dąbrowskiego od Rzgowskiej do Rydza-Śmigłego
- Rzgowska od placu Niepodległości do Broniewskiego
- Przybyszewskiego od Kilińskiego do Śmigłego-Rydza
- Kilińskiego od Broniewskiego do dworca Łódź Chojny.
- Broniewskiego od Rzgowskiej do Rydza-Śmigłego
- Nowowęglowej od Kopcińskiego do dworca Łódź Fabryczna.
"Tramwaj dla Łodzi" to także zakup 30 nowych niskopodłogowych tramwajów. Miasto chce również zmodernizować zajezdnię tramwajową Chocianowice, dzięki czemu najstarszy działający tego typu obiekt w Łodzi będzie mógł obsługiwać wspomnianych 30 niskopodłogowych tramwajów.
Do Łodzi trafią Moderusy Gamma. Model był trzykrotnie nagradzany za wygląd. M.in. na największych w Polsce targach kolejowych Trako. Docenił go też Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Projekt wygrał w konkursie Dobry Wzór m.in. za „futurystyczną i dynamiczną linię”.
Żródło: Gazeta Wyborcza, UMŁ, TV Toya, transport-publiczny.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.