reklama
reklama

Trudne warunki na ulicach Łodzi, w wielu miejscach oblodzone chodniki. Co robić po bolesnym upadku na chodniku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźNa drogach i chodnikach w Łodzi panują wyjątkowo niebezpieczne warunki. Marznące opady deszczu powodują gołoledź. Śliskie chodniki można było zaobserwować już we wtorek 20 grudnia. W środę i czwartek czeka nas jednak powtórka ze ślizgawki na ulicach.
reklama

Niebezpieczne warunki na drogach w Łodzi

Od rana w social mediach pojawiły się zdjęcia łodzian, którzy dokumentowali nieposypane chodniki w różnych częściach miasta. Nie jest więc tajemnicą, że oblodzone chodniki prowadzą do upadków i urazów. Dlatego łódzka policja apeluje o ostrożną jazdę. 

Na drogach panują trudne warunki, z uwagi na gołoledź jest bardzo ślisko. Apelujemy o ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości i stylu jazdy. Pamiętajmy, że dużo łatwiej wpaść w poślizg i utracić panowanie nad pojazdem.  Lepiej dojechać kilka minut później, ale bezpiecznie - apeluje w komunikacie policja z województwa łódzkiego.

reklama

IMGW ostrzega

IMGW ostrzega przed opadami marznącymi i silnym wiatrem. "Szklanka" na drogach może wystąpić w połowie kraju, a w dwóch województwach wydano alerty drugiego stopnia. W części południowej Polski może wiać silny wiatr.

Według IMGW w województwie łódzkim marznący deszcz może występować w powiatach: bełchatowskim, brzezińskim, kutnowskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim, opoczyńskim, pabianickim, pajęczańskim, piotrkowskim, radomszczańskim, rawskim, skierniewickim, tomaszowskim i zgierskim. Oraz miastach na prawach powiatu takich jak: miasto Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice. Powoduje on gołoledź, więc zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.

reklama

Wypadek na śliskim chodniku? Możesz ubiegać się o odszkodowanie

W przypadku urazu, którego przyczyną był nieodśnieżony chodnik, można ubiegać się o odszkodowanie.

Aby to zrobić, trzeba dowiedzieć się, kto nie dopełnił obowiązku utrzymania chodnika w odpowiednim stanie, a następnie skierować do tej osoby roszczenie, czyli wezwanie do zapłaty.

Najlepiej, by bezpośrednio po upadku zrobić zdjęcia miejsca upadku. Wielu z nas wstydzi się tego, że doszło do upadku w wyniku poślizgnięcia i winę zwala na własną niezdarność. Najczęściej próbujemy szybko się podnieść, by nikt nie zauważył naszej wywrotki. W przypadku próby uzyskania odszkodowania pomocne może okazać się jednak nawiązanie kontaktu ze świadkami zdarzenia, którzy w przypadku zaistnienia takiej konieczności, potwierdzą nasze słowa.

reklama

Wysokość odszkodowania może wahać się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, gdyż zależy ona od wielu zmiennych, takich jak: doznane obrażenia, czas trwania leczenia, wiek osoby poszkodowanej, wpływ wypadku na jej życie. Aby ustalić kwotę odszkodowania wykorzystuje się zazwyczaj tzw. tabele norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama