Reklama

Reklama

SMART CITY. Miasto XXII wieku - część 1 [ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SMART CITY. Miasto XXII wieku - część 1 [ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA] - Zdjęcie główne

SMART CITY. Miasto XXII wieku - część 1 [ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA] TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Koncepcja SMART CITY to nowy trend w dyskusji o rozwoju urbanistycznym i ewolucyjnym miast w XXIw.. Najczęściej spotykanym polskim tłumaczeniem jest „miasto inteligentne” z pewnością nie jest do doskonałe tłumaczenie i nie odzwierciedla kluczowego założenia tj. wykorzystania cyfrowych i telekomunikacyjnych technologii dla dostarczania coraz lepszych usług mieszkańcom i biznesowi . Równocześnie wykorzystaniem technologii poprawiających komunikację pomiędzy zarządzającymi i dostawcami usług a mieszkańcami. 

Reklama

W rzeczywistości należy rozumieć SMART CITY jako „miasto efektywne”, które dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych przyspieszjących obieg i wymianę informacji dostarcza mieszkańcom usług na coraz wyższym poziomie oraz rozwiązuje efektywnie problemy na terenach zurbanizowanych. Oznacza to również zgodnie z dokumentami Unii Europejskiej coraz bardziej interaktywną i elastyczną administrację miejską, bezpieczniejsze przestrzenie publiczne i zaspokojenie potrzeb starzejącego się społeczeństwa. 

!reklama!

Z pewnością w wyniku pandemii koronowiusa COVID-19 jesteśmy świadkami i uczestnikami gwałtownego zwiększania się roli technologii zarówno w naszym życiu codziennym, pracy, jak i współpracy z administracją i zarządzającymi miastami.  

Na pytania prowadzącego program Kreatywna Firma Jana Bociana, dotyczące czym jest efektywne miasto w praktyce, jakie rozwiązania już dziś są wdrażane na świecie i Polsce odpowiadali eksperci Grupy Egis Project Polska sp. z o.o. oraz BikeU Sp. z o.o. w ramach Seminarium, które odbyło 22 października 2020r w Łodzi w Studiu telewizji Internetowej INTV. Oczywiście seminarium odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów epidemicznych, a miało na celu również dostarczyć Państwu informacji na temat SMART CITY, w tym trudnym okresie o ograniczonej możliwości organizacji warsztatów czy konferencji.   

Zapraszamy na cykl transmisji telewizyjnych, które rozpoczną się od najbliższego poniedziałku 21 grudnia o godz. 19.00. 

Aby przybliżyć państwu tematykę zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi pierwszego odcinka z serii poświęconej SMART CITY – Pana Bartosza Słabonia – Project Managera w spółce BikeU Sp. z o.o. z grupy Egis w Polsce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy