Reklama

Reklama

SMART CITY. Miasto XXIIw. – z cyklu Kreatywna Firma na kanale INTV

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SMART CITY. Miasto XXIIw.  – z cyklu Kreatywna Firma na kanale INTV - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W grudniu rozpoczęliśmy publikację cyklu Kreatywna Firma Ppoświęconego Smart City, którego partnerem jest Spółka Egis Projekt Polska. Dla przypomnienia czym jest koncepcja SMART CITY? To nowy trend w dyskusji o rozwoju urbanistycznym i ewolucyjnym miast w XXIw.. Najczęściej spotykanym polskim tłumaczeniem jest „miasto inteligentne” z pewnością nie jest do doskonałe tłumaczenie i nie odzwierciedla kluczowego założenia tj. wykorzystania cyfrowych i telekomunikacyjnych technologii dla dostarczania coraz lepszych usług mieszkańcom i biznesowi . Równocześnie wykorzystaniem technologii poprawiających komunikację pomiędzy zarządzającymi i dostawcami usług a mieszkańcami. 

Reklama

W rzeczywistości należy rozumieć SMART CITY jako „miasto efektywne”, które dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych przyspieszjących obieg i wymianę informacji dostarcza mieszkańcom usług na coraz wyższym poziomie oraz rozwiązuje efektywnie problemy na terenach zurbanizowanych. Oznacza to również zgodnie z dokumentami Unii Europejskiej coraz bardziej interaktywną i elastyczną administrację miejską, bezpieczniejsze przestrzenie publiczne i zaspokojenie potrzeb starzejącego się społeczeństwa. 

!reklama!

Z pewnością w wyniku pandemii koronowiusa COVID-19 jesteśmy świadkami i uczestnikami gwałtownego zwiększania się roli technologii zarówno w naszym życiu codziennym, pracy, jak i współpracy z administracją i zarządzającymi miastami.  

Więcej na temat koncepcji efektywnego miasta odnajdą Państwo w rozmowie Jana Bociana z Krzysztofem Bernatowiczem - Prezesem Egis Projects Polska sp. z o.o. 

Na wiele szczegółowych pytań jak realizowana jest koncepcja SMART CITY w praktyce znajdziecie w rozmowie z prowadzącego program Jana Bociana z Bartoszem Słaboniem – Project Managerem w BikeU Sp. z o.o. spółki z Grupy Egis w Polsce. 

Kreatywna Firma - program Jana Bociana - Odcinek 3
Gość: Bartosz Słaboń – Project Manager – BikeU Sp. z o.o.

Na kolejne pytania prowadzącego program Kreatywna Firma Jana Bociana,  dotyczące realizacji programu roweru miejskiego w Krakowie oraz najnowszych trendach w projektach miejskich odpowie Albert Wójtowicz. Zapraszamy na kolejny odcinek w najbliższy poniedziałek 4 stycznia o godz. 19.00.  Aby przybliżyć państwu tematykę zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi kolejnego odcinka  z serii poświęconej SMART CITY – Pana Alberta Wójtowicza – Project Manager – Egis Projects Polska Sp. z o.o.. 

4 stycznia – poniedziałek godz. 19.00 - Transmisja premierowa Seminarium SMART CITY. Technologie Miasta XXII w.  – Kreatywna Firma - Odcinek 4

program Jana Bociana,

Gość: Albert Wójtowicz – Project Manager – Egis Projects Polska Sp. z o.o.,   

11 stycznia – poniedziałek godz. 19.00 - Transmisja premierowa Seminarium SMART CITY. Technologie Miasta XXII w.  – Kreatywna Firma - Odcinek 5

program Jana Bociana,

Gość: Magdalena Sobczak-Santasouk – Project Manager BikeU Sp. z o.o., 

18 stycznia – poniedziałek godz. 19.00 - Transmisja premierowa Seminarium SMART CITY. Technologie Miasta XXII w.  – Kreatywna Firma - Odcinek 6

program Jana Bociana,

Gość: Marcin Jeż – Development Manager – BikeU Sp. z o.o.

18 stycznia – poniedziałek godz. 19.00 - Transmisja premierowa Seminarium SMART CITY. Technologie Miasta XXII w.  – Kreatywna Firma - Odcinek 7

program Jana Bociana,

Gość: Andrzej Gienieczko - Dyrektor ds. PPP -  - Egis Projects Polska Sp. z o.o. 

Szczegóły emisji poszczególnych odcinków na stronie INTV

_____________________________________________________________

Warto także, dla pełnego poznania możliwości firmy Egis Project Polska zapoznać się z materiałem zrealizowanym w 2019roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy