Reklama

Śmierdzący problem w centrum Łodzi. Mieszkańcy mają dość szczurów i porozrzucanych śmieci [zdjęcia, wideo]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Reklamówki pełne śmieci, gnijące resztki owoców, warzyw i szczury. To nie opis śmietniska, tak wygląda ulic Mielczarskiego w Łodzi. Miasto chwali się, że powstanie tam piękny woonerf, na razie jednak jest brudno i roi się od szczurów.

Łódzkie inwestycje mają to do siebie, że zanim będzie miło i komfortowo, najpierw musi być sporo utrudnień i niedogodności. Z remontu ulicy Mielczarskiego, mieszkańcy cieszyli już, zanim on się rozpoczął, nie spodziewali się jednak, że oprócz problemu z wjazdem na własne podwórko, będą mieli jeszcze inny problem. Już od początku ulicy, od strony Gdańskiej, wita nas kontener pełen śmieci.

Problem ze śmieciami na ul. Mielczarskiego w Łodzi

Reklamówki wypełnione pieluchami, butelkami i puszkami są nie tylko w środku kontenera, ale także obok niego. Mieszkańcy nie mogą swobodnie wyrzucić odpadów do śmietników na swoich podwórkach, ponieważ ZIM nakazał wyrzucanie ich do kontenerów na początku i końcu ul. Mielczarskiego.

- Zarząd Lokali Miejskich prosi o niewyrzucanie śmieci do pojemników poszczególnych frakcji znajdujących się na podwórzach nieruchomości oraz na ulicy Mielczarskiego. Wszelkie odpady prosimy wyrzucać do kontenerów znajdujących się na wylotach z ulicy Mielczarskiego.

- czytamy w ogłoszeniu Zarządu Lokali Miejskich w Łodzi.

Kontenery, zgodnie z treścią ogłoszenia są, ale przepełnione i z wyglądu przypominają jak zapomniane. Śmieci nagromadziło się już tak dużo, że w okolicy zaczęły pojawiać się gryzonie. Mieszkańcy ulicy Mielczarskiego są zdziwieni, bo płacą za odbiór odpadów, których nikt nie zabiera.

- Samo to, że śmieciarka nie ma jak tutaj wjechać i trzeba iść na koniec ulicy, jest dla mnie bulwersujące. Czasami się zastanawiam, czy te walające się śmieci też były zaplanowane w tym remoncie.

- mówi pani Maria, mieszkanka ul. Mielczarskiego.

Szczury atakują łódzkie ulice

Szczury pojawiły się nie tylko w okolicach śmietników, ale także na podwórkach.

- Najgorzej jest wieczorami, kiedy idę z psem na spacer i słyszę jakieś szarpanie reklamówki w śmietniku. Jak pies zaczyna szczekać, to tylko widzę szczury, które z jednej na drugą stronę przebiegają. Strach aż wyjść z domu.

- dodaje.

Na facebookowym profilu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie pojawiło się nagranie wiaty śmietnikowej, na jednym z podwórek na ul. Mielczarskiego.

Wśród komentujących pojawią się głosy, że było to do przewidzenia.

- To było pewne, patrząc na walające się śmieci. Będzie tylko gorzej. Wiosna sprzyja rozkładowi, dojdą do tego larwy i piękne zapachy.

- komentuje pani Aleksandra.

Wielu komentujących wskazuje na inne miejsca w Łodzi, gdzie jest problem ze szczurami.

- Na Widzewie przy Ćwiklińskiej w pergoli należącej do punktów usługowych i medycznych też jest pełno szczurów

- komentuje pan Kamil.

- Na Dąbrowie jest dużo szczurów, a administracja potrafi tylko kolejne podwyżki wrzucać do skrzynki

- piszą komentujący.

- Na Pabianickiej i Sanockiej też biegają...

- pisze pan Rafał.  

- U nas na Rydla też ogrom szczurów

- napisała pani Aga.

Zapytaliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Łodzi, dlaczego na ul. Mielczarskiego zalegają śmieci i kiedy zostaną zabrane. Do momentu publikacji artykułu nie dostaliśmy odpowiedzi.

Remont ulicy Mielczarskiego rozpoczął się w listopadzie 2022, a ZIM informował, że wszystko idzie w dobrym tempie.

- To jedna z tych inwestycji, która idze bardzo dobrze. Jesteśmy zadowoleni z postępów pracy. Mamy nadzieję, że jak tylko zwita wiosna, wykonawca przejdzie do zagospodarowania terenu

- mówiła Małgorzata Loeffler, rzeczniczka prasowa ZIM Łódź Remont ulicy Mielczarskiego planowany jest na koniec 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy