reklama
reklama

Stare Bałuty na sprzedaż. Miasto chce oddać 4 kwartały deweloperom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze miasta rozważają przekazanie deweloperom czterech kwartałów na Starych Bałutach na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dałoby to możliwość szybszego i skuteczniejszego zrewitalizowania tego obszaru, jednak wiązałoby się także z przeprowadzką dla około 1000 osób. 
reklama

Miasto planuje przekazać deweloperom cztery kwartały na Starych Bałutach, tak aby w tej części miasta było możliwe jak najszybsze przeprowadzenie procesu rewitalizacji. Rozmowy w tej sprawie mają odbyć się w marcu podczas targów nieruchomości we francuskim Cannes.

!reklama!

Pierwszy kwartał to obszar między ulicami Zgierską, Wojska Polskiego, Łagiewnicką i Berlińskiego, drugi to kwartał między Wojska Polskiego, Młynarską a Berlińskiego, trzeci między Wojska Polskiego, Młynarską a Franciszkańską, czwarty zaś na południe, między Wojska Polskiego, Franciszkańską, Bojowników Getta Warszawskiego, a Konstadta.

O tym, z czym wiązałaby się ta decyzja mówił portalowi Łódź NaszeMiasto wiceprezydent Łodzi, Wojciech Rosicki.

- W Cannes chcemy sprawdzić, czy będzie zainteresowanie inwestorów tymi terenami. Jeżeli będzie zainteresowanie, to żadna inwestycja nie rozpocznie się bez gruntownych konsultacji z mieszkańcami. Formuła w jakiej chcielibyśmy przeprowadzić ten projekt, to partnerstwo publiczno - prywatne: inwestor otrzymuje od miasta teren i wykłada swoje pieniądze na rewitalizację budynków czy budowę nowych z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową i inne funkcje - tłumaczy wiceprezydent Rosicki

Powodzenie dla zamierzeń władz miasta wobec Starych Bałut będzie uzależnione od zainteresowania tematem deweloperów. M.in. temu ma służyć wyjazd urzędników do Cannes 12 marca. Jeśli pomysł spotka się z pozytywnym odzewem, wtedy kolejnym krokiem będzie opracowanie dokładnych założeń, co do ilości, charakteru i przeznaczenia budynków, jakie miałyby zostać na tym obszarze wybudowane bądź zrewitalizowane. Ważną kwestią będzie także zapewnienie lokali zastępczych dla około 1000 osób, które w tej chwili mieszkają w budynkach na tym terenie. Nieruchomości te w całości należą do miasta bądź jest ono ich większościowym właścicielem.

Urzędnicy przekonują, że zrewitalizowanie tej części miasta tylko przy pomocy środków z budżetu Łodzi mogłoby rozpocząć się dopiero za kilkanaście lat. Jeśli formuła partnerstwa publiczno-prywatnego zostałaby wdrożona, ta część miasta mogłaby zostać odnowiona już w ciągu kilku lat.

Źródło: Łódź NaszeMiasto

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama