Reklama

Reklama

Startuje drugi etap remontu ul. Zarzewskiej. Jakie zmiany zaplanowano?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Startuje drugi etap remontu ul. Zarzewskiej. Jakie zmiany zaplanowano? - Zdjęcie główne

Startuje drugi etap remontu ul. Zarzewskiej. Jakie zmiany zaplanowano? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Inwestycje na ul. Zarzewskiej realizowane są w ramach Plany Dla Osiedli. Niedługo wystartuje drugi etap modernizacji.

Reklama

Podczas pierwszego etapu remontowano fragment od ul. Praskiej do Kilińskiego.

!reklama!

 Pierwszy etap modernizacji ulicy Zarzewskiej rozpoczęliśmy w listopadzie 2019 roku. Obejmował on roboty na odcinku od ul. Praskiej do ul. Kilińskiego. Przebudowane zostały chodniki i utworzone miejsca postojowe. Przed nami drugi etap. Właśnie podpisaliśmy umowę i wkrótce rozpoczną się prace, które potrwają do połowy 2021 roku. Prace realizowane są w ramach Planu Dla Osiedli, gdzie modernizujemy i remontujemy osiedlowe ulice, nawierzchnie, chodniki i drogi gruntowe – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Drugi, rozpoczynający się w połowie grudnia etap, obejmie odcinek od ul. Praskiej do Rzgowskiej. W ramach prac remontowych przebudowana zostanie cieć wodociągowa z przyłączami bocznymi od Kilińskiego do Rzgowskiej.

Jeszcze w 2020 roku zostanie wykonana dokumentacja projektowa, na podstawie której ulica przejdzie całkowitą modernizację. Wymieniona zostanie jezdnia oraz system jej odwodnienia. Usunięte zostaną kolizje z instalacjami podziemnymi, powstaną nowe zjazdy, a stare zostaną przebudowane. Pojawią się nowe chodniki oraz miejsca postojowe. Zmodernizowane zostanie oświetlenie ulicy i systemu monitoringu miejskiego. Dodatkowo na ul. Zarzewskiej pojawi się dużo nowej zieleni.

Pierwszy etap remontu ulicy pochłonął 850 tys. zł. Koszt całego zaplanowanego przedsięwzięcia to 11 mln. zł.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy