Reklama

Reklama

Startuje modernizacja linii kolejowej Łódź Retkinia - Lublinek. Stacja Lublinek zostanie przebudowana [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy peron w Pabianicach i w Kolumnie, budowa bezpiecznych przejść pod torami, most nad Nerem i przebudowa stacji Lublinek, to niektóre widoczne efekty modernizacji linii Łódź Kaliska –Zduńska Wola. Prace PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. skrócą czas podróży o ok. 15 minut i zwiększa dostępność do kolei.

Reklama

W Pabianicach podróżni korzystają już z efektów prac. Jest wyższy peron, który ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów regionalnych i dalekobieżnych. Peron ma nowe oznakowanie, tablice z rozkładami jazdy. Po zakończeniu wszystkich prac ustawione będą wiaty i ławki.

!reklama! 

Na stacji budowane jest nowe przejście podziemne dla pieszych, które połączy dwie strony miasta i zapewni lepszą komunikację w Pabianicach. Już nad betonową konstrukcją ułożono tory. Po obu stronach tunelu i na peronie gotowe są schody i szyby windowe. Wewnątrz przejścia prace zakończą się w III kwartale br. Obecnie dojście do peronu zapewnia tymczasowe przejście w poziomie szyn.

W Pabianicach wykonawca przygotował już nowe tory i sieć trakcyjną oraz 10 rozjazdów. Utrzymany jest ruch pociągów, a przejazdy zapewniają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych poprawiana jest nawierzchnia jezdni.

W Kolumnie dla podróżnych w czerwcu będzie kolejny peron. Podobnie, jak dostępny od 2019 r. pierwszy nowy peron, drugi będzie miał i jasne oświetlenie LED i dojście pochylnią dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wykonawca kończy prace przy układaniu nawierzchni, montuje ogrodzenie i oznakowanie. Będą także wiaty.

Lepsze podróże z Łodzi do Zduńskiej Woli i Sieradza

Na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola podróżni korzystają z nowych dostępniejszych peronów na stacjach Zduńska Wola i Łask. W Zduńskiej Woli jest nowe przejście podziemne z windami.

Na szlakach Lublinek – Pabianice i Dobroń – Łask do połowy czerwca zmodernizowane będą oba tory. Kończy się regulacja toru i sieci. Ułożono łącznie 28 km nowych torów i sieci trakcyjnej. Wyremontowano 13 obiektów inżynieryjnych, w tym 6 mostów i 2 wiadukty. Zmodernizowano 10 przejazdów kolejowo-drogowych.

W czerwcu roboty obejmą odcinek Łódź Retkinia – Lublinek wraz ze stacją w Lublinku. W maju wykonawca pracował na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Retkinia. Demontowane są szyny i podkłady. W kolejnym etapie rozpocznie się układanie nowych torów i sieci trakcyjnej. Po modernizacji stacja Lublinek zyska 2 nowe komfortowe perony. Zmodernizowane zostaną urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Ostatnią fazą inwestycji będą prace na odcinku Pabianice – Dobroń. Zakończenie przewidziano w połowie 2021 roku.

Po modernizacji linii Łódź Kaliska – Zduńska Wola czas podróży między Łodzią Kaliską a Zduńską Wolą i Sieradzem skróci się o ok. 15 minut. Lepszy dostęp do kolei będzie dla wszystkich podróżnych na stacjach i przystankach: Lublinek, Pabianice, Łask, Zduńska Wola, Chechło, Dobroń oraz Kolumna. Przebudowa 35 przejazdów zwiększy poziom bezpieczeństwa podróży. Sprawne podróże zapewni komputerowy system sterowania ruchem.

Źródło: PKP PLK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy