Reklama

Reklama

Super niebezpieczna stacja w Łodzi. Łódź - Dąbrowa to przystanek pułapka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Super niebezpieczna stacja w Łodzi. Łódź - Dąbrowa to przystanek pułapka - Zdjęcie główne

Super niebezpieczna stacja w Łodzi. Łódź - Dąbrowa to przystanek pułapka TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Znajdujący się pod wiaduktem na ul. Dąbrowskiego przystanek kolejowy Łódź-Dąbrowa to jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc w Łodzi. Powodem jest brak odpowiedniego skomunikowania stacji z prowadzącymi do niej ulicami.

Reklama

Przystanek Łódź - Dąbrowa znajduje się pod remontowanym obecnie wiaduktem na ul. Dąbrowskiego. Jednak problemy z dotarciem na perony dworca pojawiły się zdecydowanie wcześniej. 

!reklama!

Otóż przystanek Łódź - Dąbrowa pozbawiony jest jakiegokolwiek zejścia prowadzącego w kierunku pobliskiego osiedla Dąbrowa i odległej o kilkadziesiąt metrów pętli tramwajowej. A to właśnie tam zmierza zdecydowana większość pasażerów, którzy korzystają z peronów stacji Łódź - Dąbrowa.

Jak podaje Express Ilustrowany, zdaniem PKP PLK, peron wyspowy na przystanku Łódź Dąbrowa wyposażony jest w dwa bezpieczne dojścia schodami, są także dwie windy. To wystarcza do zapewnienia bezpiecznej komunikacji. Problem w tym, że jest ona kompletnie nieefektywna, bo droga na wspomnianą wcześniej pętlę tramwajową wydłuża się z kilkudziesięciu do kilkuset metrów. Kolej wystąpiła do władz Łodzi o umieszczenie na peronie informacji i właściwego oznakowania, ale to nie rozwiązuje kwestii braku wygodnego dojścia do osiedla i MPK.

Co więcej, jedne z dwóch schodów zamknięto z powodu trwającego na wiadukcie remontu, a na dodatek nieczynna jest też winda. To jednak sprawa tylko i wyłącznie Urzędu Miasta Łodzi, ponieważ przebudowa wiaduktu to miejska inwestycja.

Nic więc dziwnego, że spora grupa pasażerów ostatecznie decyduje się na bardzo niebezpieczny ruch i podejmuje się skoku z peronu wprost na tory, po których jeżdżą pociągi z prędkością sięgającą nawet 100 km/h. To bowiem zdecydowanie najkrótsza droga w stronę osiedla lub przystanku tramwajowego. 

źródło: Express Ilustrowany 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy