Reklama

Reklama

Szybka kolej przez Złotno i park na Zdrowiu? Prezydent Hanna Zdanowska spotka się w tej sprawie z mieszkańcami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szybka kolej przez Złotno i park na Zdrowiu? Prezydent Hanna Zdanowska spotka się w tej sprawie z mieszkańcami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ostatnich dniach łodzian i mieszkańców aglomeracji łódzkiej zelektryzowała wiadomość o planach budowy linii Kolei Dużych Prędkości przez zachodnie obrzeża miasta, czyli przez Złotno i park im. J. Piłsudskiego, zwany od dawien dawna Zdrowiem. Urząd Miasta Łodzi prowadzi w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami.

Reklama

Plany usytuowania linii kolejowej dla szybkich pociągów to plany rządowe. Zdecydowanie sprzeciwiają się im nie tylko mieszkańcy zachodnich części Łodzi, czy Konstantynowa Łódzkiego, ale także zarząd miasta. Poprzez specjalną stronę UMŁ do 10 marca można wyrazić swoją opinię w tej sprawie, można też osobiście spotkać się z prezydent Hanną Zdanowską, która zapowiedziała swoją obecność podczas spotkania z mieszkańcami

3 marca o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej Nr 169 przy ul. Napoleońskiej 7 (Złotno).

Prezydent Zdanowska będzie konsultować problem z mieszkańcami. Jej zdanie w tej kwestii jest jednoznaczne: NIE dla KDP przez Złotno. Opinia ta zapewne będzie potwierdzona przez mieszkańców okolicznych osiedli, którzy nie spodziewali się, podobnie jak urzędnicy miejscy, że plany rządowe poprowadzą linię kolejową właśnie przez te tereny. Wielu mieszkańców Łodzi czy Konstantynowa Łódzkiego zainwestowało w budynki mieszkalne w tej części aglomeracji głównie ze względu na spokojny i rekreacyjny charakter tutejszych osiedli. Przeprowadzenie więc KDP przez rozległe tereny zielone na Zdrowiu, Brusie i w dolinie rzeki Łódki zdecydowanie pogorszy warunki życia okolicznych mieszkańców. Część z nich będzie musiała być wysiedlona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy