Reklama

Reklama

Takich zjeżdżalni w Łodzi jeszcze nie było! Na Fali powstanie pół kilometra nowej trasy ślizgu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 22 maj 2020 19:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Aquaparku Fala trwają prace nad nową wieżą zjeżdżalni oraz kompleksem 4 nowych tras zjazdu.

!reklama!

Nowa atrakcja znajdować się będzie w sąsiedztwie już istniejącej wieży z zjeżdżalniami oraz Kamikaze i będzie można z niej korzystać przez cały rok.

Wejście na wieżę oraz hamowanie zjeżdżalni znajdować się będą wewnątrz Strefy Basenowej. Falowicze do wyboru będą mieli, aż trzy zjeżdżalnie pontonowe z jeszcze większą ilością zakrętów i efektów audiowizualnych, a także ekstremalną zjeżdżalnię z zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem.

Konstrukcja samej wieży jest już gotowa. Punkty startowe zjazdów rozmieszczone zostały na czterech poziomach ponad 22 metrowej budowli. W kwietniu rozpoczął się montaż pojedynczych segmentów zjeżdżalni. Natomiast w maju przystąpiono do montażu segmentów każdej ze zjeżdżalni w całość, bezpośrednio na metalowej konstrukcji. Z uwagi na wymiary tras zjazdu, pierwszym etapem działań jest instalacja wanien hamowni (trzy z nich są już na swoim miejscu).

W ramach inwestycji łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu. Wspominany już całoroczny charakter atrakcji możliwy będzie dzięki wzbogaceniu elementów zjeżdżalni o dodatkową warstwę izolacyjną pomiędzy wewnętrzną, a zewnętrzną powłoką trasy ślizgu.

Otwarcie najnowszej atrakcji planowane jest na koniec czerwca 2020 roku.

Charakterystyka nowych zjeżdżalni:

  • Zjeżdżalnia pontonowa z tzw. cebulą, czyli czaszą o średnicy 12 m.
  • Zjeżdżalnia pontonowa wyposażona w dwa rożki wprawiające ponton w ruch wahadłowy.
  • Zjeżdżalnia pontonowa o całkowitej długości aż 144 m.
  • Zjeżdżalnia ekstremalna z zapadnią i elementem startowym w formie kapsuły, gdzie początkowa trasa zjazdu przebiegać będzie całkowicie pionowo.

Każda z powyższych atrakcji będzie dodatkowo wyposażona w indywidualny zestaw efektów świetlno-dźwiękowych. W zjeżdżalni - cebuli będzie się można przenieść w świat podniebny, a dzięki m.in. strzałkom kierunkowym, tunelom świetlnym i pasie startowym poczujemy się jak w statku kosmicznym. Zjeżdżalnia z rożkami ma zaskoczyć elementami geometrycznymi i błyskawicami, a w najdłuższej zjeżdżalni będzie się można zanurzyć w głąb oceanu dzięki licznym ekranom prezentującym morskie zwierzęta. Dodatkowe wrażenia podczas ekstremalnych zjazdów ma zapewnić system stroboskopowego oświetlenia.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.