Reklama

Reklama

Teatr Szwalnia przedstawia plan październikowych wydarzeń! Na co możemy liczyć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Teatr Szwalnia realizuje w październiku swoje mikro wydarzenia spod szyldu Szwalnia Wspólna. 

Reklama

Październikowa Szwalnia Wspólna to głównie praca warsztatowa z młodzieżą i dziećmi. Pod skrzydłami doświadczonych artystów i animatorów pracują dwie grupy warsztatowe.

Dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani działają pod okiem Ewy Łukasiewicz. Inspiracją do działań jest tekst Amosa Oza „Nagle w głębi lasu”. Druga grupa to młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym, która pod hasłem „transfer zwrotny” uczestniczy w warsztacie z zakresu różnych praktyk teatralnych – video-art, śpiew, technika ruchu scenicznego, improwizacje aktorskie. Warsztat prowadzą m. in. Marcin Brzozowski, Wacław Mikłaszewski, Joanna Gogulska, Łukasz z Bałut. Warsztaty zakończą się pokazami w listopadzie i grudniu. 

„Szwalnia Hałasuje” 

23 października o godz. 18 zapraszamy na spotkanie z Jackiem Hałasem i Alicją Choromańską Hałas - wokół pieśni i muzyki tradycyjnej. Nie zabraknie wspólnych śpiewów i tańców w bezpiecznej odległości. 

Jacek Hałas - muzykant, śpiewak, tancerz, kompozytor, reżyser, niespokojny duch. Artysta działający od wielu lat na obrzeżach mainstreamu. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą ludową, tańcem korowodowym, tradycjami wędrownych śpiewaków, działalnością warsztatową
i edukacyjną. Razem z żoną Alicją - jako „Nomadzi Kultury” - podróżują po Europie z działaniami artystycznymi we własnej Jurcie, z czworgiem nastoletnich - jako „Noiseband”- tworzą teatr
i muzykę taneczną. Projekt finansowany jest ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny! 

Obowiązuje rezerwacja miejsc: [email protected] lub pod numerem 665-338-171

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy