Reklama

Reklama

TME Polówka powoli dobiega końca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

TME Polówka powoli dobiega końca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kończy się powoli TME Polówka, tym bardziej trzeba wykorzystać przedostatni pełny weekend sierpnia, zwłaszcza, że program jest niezwykle atrakcyjny.

Reklama

TME Polówka powoli dobiega końca

Wprawdzie projekcje filmów możemy oglądać do końca sierpnia, ale to ostatni pełny weekend z TME Polówka, który rozpoczyna się (23.08) w EC1-Łódź Miasto Kultury. Tym razem na ekranie zobaczymy historię trzech afro-amerykanek, które mimo przeciwności rozpoczęły pracę NASA. To temat filmu „Ukryte działania”

W sobotę (24.08) na dziedzińcu Białej Fabryki tym razem film biograficzny „Love & Mercy” - opowieść o zespole Beach Boys.

W niedzielę (25.08) Polówka podwójna. Na patio biurowca Nowa Fabryczna  film „Dziewczyna w sieci pająka”. Natomiast na dziedzińcu Starego Kina Cinema Residence do obejrzenia będzie film dokumentalny „Kucharze historii’.  

PIĄTEK / EC1 - ŁÓDŹ MIASTO KULTURY (ul. Targowa 1/3) TRANSATLANTYK - KOSMOS

23.08 / Ukryte działania (Hidden Figures) / Reż. Theodore Melfi / Produkcja: USA  2017 / Gatunek: dramat, biograficzny  / Czas: 127’’
Nieznana do tej pory szerzej prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku rozpoczęły pracę dla NASA. Pokonały niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe i pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, co zainicjowało kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.  ZWIASTUN:

SOBOTA / CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA (ul. Piotrkowska 282) STEREO

24.08 / Love & Mercy / Reż.Bill Pohlad / Produkcja: USA 2014 / atunek: biograficzny, dramat. muzyczny  / Czas: 120’’
Brian Wilson (Paul Dano) – to utalentowany kompozytor, odpowiedzialny za największe hity zespołu Beach Boys. Za swój dar zapłacił wysoką cenę. W swoim szczytowym i najbardziej twórczym okresie całej artystycznej kariery, targany wewnętrznymi demonami, które zaszczepił w nim despotyczny ojciec, przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe. Stan ten utrzymywał się aż do lat 80. Do tego czasu Brian (John Cusack) pozostawał pod opieką pozbawionego skrupułów dr Landy'ego (Paul Giamatti). Poznał wówczas Melindę Ledbetter (Elizabeth Banks), która wraz z pogłębianiem się relacji, zaczęła dostrzegać niepokojące, wyniszczające działania psychoterapeuty.  ZWIASTUN:

NIEDZIELA / PATIO BIUROWCA NOWA FABRYCZNA (ul. Składowa 35) I CÓŹ, ŻE ZE SZWECJI

25.08 / Dziewczyna w sieci pająka (The Girl in the Spider's Web) / Reż. Fede Alvarez / Produkcja: Kanada, Niemcy, Szwecja, USA, B  2018 / Gatunek: kryminał  / Czas: 117’
Historia młodej hakerki Lisbeth Salander oraz dziennikarza Mikaela Blomkvista, którzy wpadają w sieć szpiegów, cyberprzestępców i skorumpowanych urzędników państwowych. ZWIASTUN:

NIEDZIELA / DZIEDZINIEC STAREGO KINA CINEMA RESIDENCE (ul. Piotrkowska 120) ZJEDZ MNIE

25.08 / Kucharze historii (Ako sa varia dejiny) / Reż. Péter Kerekes / Produkcja: Austria, Czechy, Finlandia, Słowacja  2009 /  Gatunek: dokumentalny / Czas: 88’
Pokroić, posiekać, poćwiartować, zagotować, usmażyć, wypatroszyć - zaskakujące jak język kuchni przypomina czasem określenia z pola walki. I to kuchnię oraz wojnę w nieoczekiwany sposób łączy ten film. Przekonamy się, jak bardzo niedoceniana jest rola tych, którzy zajmują na scenie wojny miejsca daleko w tyle, choć mają poważne zadanie, czyli napełnić ogromny brzuch armii. Bohaterami filmu "Kucharze historii" są wojskowi kucharze, dla których nie ma raczej miejsca w podręcznikach historii. Jednak kuchnie polowe odgrywają w czasie wojen nie mniejszą rolę niż czołgi i karabiny, a zaspokajanie apetytów żołnierzy może mieć przemożny wpływ na losy świata.


Żródło: TME Polówka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy