Reklama

Reklama

To cieszy ZUS: Coraz więcej cudzoziemców w Łódzkiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To cieszy ZUS: Coraz więcej cudzoziemców w Łódzkiem  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W województwie łódzkim mamy niemal 44 tysiące obcokrajowców ubezpieczonych społecznie, z czego 81 proc. stanowią obywatele Ukrainy – wynika ze statystyk Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Reklama

Ogółem w Polsce mamy ponad 644 tys. ubezpieczonych cudzoziemców, z czego ponad 483 tys. to osoby z Ukrainy – informuje Monika Kiełczyńska, rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Przeważają Ukraińcy

Porównując dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 31 grudnia 2014 r. z bieżącym okresem, można zauważyć, jak systematycznie wzrasta ilość osób narodowości ukraińskiej w województwie łódzkim. Tylko od końca 2018 roku do czerwca br., w Łódzkiem przybyło ponad 6 tys. Ukraińców. To oznacza że średnio z każdym miesiącem przybywa nam 1 tys. osób z Ukrainy, które zostają włączone w polski system ubezpieczeń.

Ilość ubezpieczonych w województwie łódzkim, którzy w zgłoszeniu do ZUS mają podane obywatelstwo inne niż polskie:

Źródło: Dane ZUS w Łodzi na dzień 30.06.2019 r. / Grafika: red., freepik.com

Okazuje się, że największa grupa narodowości ukraińskiej – 100,6 tys., jest zarejestrowana w województwie mazowieckim. Następne pod względem ilości ubezpieczonych z Ukrainy są województwa: wielkopolskie – 54,5 tys. oraz dolnośląskie – 49,5 tys. Województwo łódzkie uplasowało się w tym rankingu na szóstym miejscu. Najmniejszą ilość ubezpieczonych Ukraińców odnotowano w województwie podlaskim – tylko 4,7 tys.

Cudzoziemcy w Łódzkiem

Najwięcej cudzoziemców, niemal 24 tys., widnieje w rejestrze I oddziału ZUS w Łodzi, następnie 10,7 tys. w Tomaszowie Mazowieckim  oraz 9,2 tys. w II oddziale ZUS-u w Łodzi. Ponad 1440 osób zgłoszonych do ZUS w województwie łódzkim stanowią obywatele Białorusi. W Łódzkiem zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych mamy też ponad 820 obywateli Gruzji, ponad 550 osób z Indii, ponad 360 Rosjan i 300 osób z Mołdawii.

Źródło: Mat. prasowe ZUS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy