Reklama

Reklama

To instalacja, którą można oglądać jeszcze tylko przez 10 dni!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To instalacja, którą można oglądać jeszcze tylko przez 10 dni! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Instalacja autorstwa Jaimie Hayona MASQUEMASK – czyli jak poprzez pasję dzielić się wielobarwnością świata.

Reklama

Tajemniczy element i wielobarwność świata

Maski zawsze były elementem tajemniczym ze względu na różnorodność kulturową oraz symboliczną. Hiszpański artysta postanowił podzielić się swoją pasją i sposobem rozumienia tych interesujących przedmiotów.

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od 13 maja do 28 lipca trwa wystawa instalacji hiszpańskiego artysty – Jaime Hayona pod tytułem MASQUEMASK. Na dzieło składa się szereg masek/twarzy umieszczonych w jednym pomieszczeniu, blisko siebie. Dzięki ułożeniu ich w taki sposób odbiorca może odnieść wrażenie, że maski spoglądają na niego z przodu i z tyłu. Tak stworzona scenografia sprawia, że swobodnie można podziwiać różnorodność kulturową oraz kolorystyczną kolejnych elementów. Inspiracje do stworzenia poszczególnych elementów instalacji autor zaczerpnął z własnych grafik oraz osobistych doświadczeń kolorów i linii wszechświata. Dzieło odzwierciedla także wpływy kultury mezopotamskiej, meksykańskiej, rzymskiej oraz śródziemnomorskiej.

Obserwując historię różnych kultur można zauważyć, że maski pozostawały w ścisłym związku z tradycjami oraz sposobem życia danych cywilizacji. Były ważnym elementem obrzędów religijnych, wojennych, czy tych związanych z życiem codziennym.

Instalacja MASQUEMASK jest wyrazem podziwu autora dla różnorodności masek, ale także sposobem podzielenia się swoją pasją, którą jest kolekcjonowanie tych elementów kultury.

Organizator wystawy: Łódź Design Festival
Współorganizator: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Partner: Agnella


Źródło: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy