Reklama

Reklama

To już pewne. Sukcesja zostaje ostatecznie zamknięta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 27 cze 2020 07:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przypomnijmy. W kwietniu br. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia ogłosił upadłość właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, czyli spółki Fabryka Biznesu. Zgodnie z założeniami upadłość miała objąć likwidację majątku dłużnika.

Postanowienie o upadłości Fabryki Biznesu ogłoszono 1 kwietnia. Każdy z wierzycieli mógł zgłaszać wierzytelności w terminie 30 dni od daty ukazania się ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, czyli od 8 kwietnia br.

 !reklama!

W najnowszym komunikacie spółki z dnia 26 czerwca br. czytamy:

- W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo - Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte.

Zarząd Fabryki Biznesu znalazł jednak wyjście z tej sytuacji i złożył zażalenie na to postanowienie, co najwyraźniej nie pomogło.

- Zarząd Fabryki Biznesu, właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, informuje, że w związku z pozyskaniem inwestora zewnętrznego, po otrzymaniu uzasadnienia postanowienia sądu z dnia 1 kwietnia 2020 r. o ogłoszeniu upadłości spółki złoży zażalenie na to postanowienie i będzie wnosiła o zmianę upadłości likwidacyjnej na opcję pre-pack. W ocenie Zarządu, sprzedaż spółki nowemu inwestorowi stworzy szansę dalszego rozwoju Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, skutecznego konkurowania na lokalnym rynku, a także szybszego uregulowania zaległych zobowiązań – informowało w komunikacie prasowym CH-R Sukcesja.

Sytuacja ekonomiczna Sukcesji była trudna już od samego początku, m.in. z uwagi na blisko 6.000 rozmaitych usterek i wad budowlanych, które wychodziły na jaw po otwarciu centrum handlowego. Spółka została obciążona wielomilionowymi kosztami ich usuwania. Liczne awarie dodatkowo wpłynęły na pogorszenie poziomu komercjalizacji.

- Nie bez wpływu było też m.in. zamknięcie supermarketu Piotr i Paweł na skutek kłopotów sieci. 22 lutego 2019 r., na wniosek Fabryki Biznesu, zostało otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, które miało na celu zawarcie porozumienia z instytucjami finansującymi w sprawie warunków spłaty długoterminowych zobowiązań. W tym czasie spółka aktywnie poszukiwała partnera biznesowego, na bieżąco regulowała zobowiązania, a dzięki pozyskaniu kolejnych najemców wzbogaciła ofertę handlową, usługową i gastronomiczną Sukcesji. 31 października 2019 postępowanie zostało jednak umorzone, ponieważ nie doszło do konsensusu z konsorcjum banków – zaznaczało Biuro Prasowe Sukcesji.

Na upadłość właściciela Sukcesji złożyła się także pandemia koronawirusa. Zarząd Fabryki Biznesu zaznaczał, że tarcza antykryzysowa nie objęła centrów handlowych żadnym programem osłonowym.

- Poprzez wygaszenie umów z najemcami – przerzuciła na nich wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem obiektów, pozbawiając jednocześnie jakichkolwiek przychodów. Oczywiście, Zarząd spółki deklaruje pełną współpracę z powołanym przez sąd syndykiem – czytamy w podsumowaniu komunikatu Sukcesji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.