reklama

To koniec blaszaka na Zarzewie. Wiadomo, co pojawi się w jego miejscu

Opublikowano:
Autor:

To koniec blaszaka na Zarzewie. Wiadomo, co pojawi się w jego miejscu - Zdjęcie główne
Autor: Joanna Chrzanowska | Opis: Budynek ma około 50 lat i od dawna wymaga gruntownego remontu.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁódźRemont obiektu miał kosztować 28 mln zł i wiązałby się z kredytem. Ostatecznie spółdzielni zdecydowała się na porozumienie z inwestorem. Co powstanie w miejscu blaszaka u zbiegu ulic Przybyszewskiego i Ozorkowskiej?
reklama

Stary pawilon zniknie z mapy osiedla

Budynek ma około 50 lat i od dawna wymaga gruntownego remontu. Jak informowaliśmy wcześniej, ekspertyzy wykazały zły stan konstrukcji. Spółdzielnia analizowała zarówno modernizację, jak i budowę nowego obiektu.

- Zleciliśmy wykonanie analizy przedprojektowej. Wynika z niej, że pawilon da się wyremontować, ale koszt takiego remontu wyniósłby około 28 mln zł. Budowa nowego, podobnego obiektu to około 24 mln zł, a do tego trzeba doliczyć jeszcze koszt wyburzenia. W każdym z tych wariantów oznaczałoby to konieczność zaciągnięcia ogromnego kredytu. Dla mnie to było nie do przyjęcia 

- mówi Bogusław Hubert, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zarzew.

reklama

Jak podkreśla, spółdzielnia przez wiele miesięcy szukała partnera do wspólnej inwestycji. Większość firm była zainteresowana wyłącznie kupnem działki. Tymczasem SM Zarzew nie zamierzała jej sprzedawać. 

Ostatecznie udało się dojść do porozumienia z firmą Aldi. W jego myśl, inwestor wybuduje nowy pawilon na własny koszt. Spółdzielnia nie będzie finansowała ani budowy, ani wyburzenia obecnego obiektu.

W budynku powstaną dwa lokale. Aldi zajmie około 1400 m kw., natomiast ponad 820 m kw. pozostanie do dyspozycji spółdzielni. Będzie w nim miejsce na administrację, a także lokale na wynajem.

Aldi będzie prowadziło działalność handlowo-spożywczą przez 25 lat, po tym czasie budynek przejdzie na własność Spółdzielni Mieszkaniowej Zarzew. W zamian za wyburzenie istniejącego obiektu i postawienie nowego, spółdzielnia wydzierżawi inwestorowi grunt (na preferencyjnych warunkach). W tym czasie sieć będzie odpowiadała za utrzymanie swojej części obiektu oraz otoczenia - w tym parkingu, dróg wewnętrznych, chodników i zieleni.

reklama

Od strony ul. Przybyszewskiego powstanie parking z 26 miejscami postojowymi dla klientów sklepu. Po godzinach jego funkcjonowania będą mogli korzystać z niego również mieszkańcy. 

fot. Archidotum/SM Zarzew

Mieszkańcy powiedzieli "tak"

To nie pierwszy pomysł na zagospodarowanie tego terenu. Wcześniej jeden z deweloperów proponował budowę budynku mieszkalnego z lokalami usługowymi na parterze.

- Mieszkańcy byli zgodni: Wszystko, tylko nie budynek mieszkalny. Obawiali się przede wszystkim większego ruchu samochodowego i problemów z parkowaniem 

reklama

- dodaje Bogusław Hubert.

Ostatecznie podczas Walnego Zgromadzenia zaakceptowano współpracę z Aldi. Za głosowało 88 członków spóldzielni, przeciw były dwie osoby, a cztery wstrzymały się od głosu. 

Podpisanie umowy z inwestorem planowane jest w lipcu. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę i rozpoczęcie prac przez inwestora.

Jeśli procedury przebiegną zgodnie z planem, nowy pawilon powinien powstać w ciągu maksymalnie dwóch lat.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo