Reklama

Reklama

Tramwaj podmiejski do Zgierza powróci. Podpisano umowę na remont torowiska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tramwaj podmiejski do Zgierza powróci. Podpisano umowę na remont torowiska  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dziś, 17 lutego w Zgierzu w obecności m.in. marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy oraz prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego, podpisano umowę na remont ponad 100-letniej linii tramwajowej do Zgierza. Prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają półtora roku. 

Reklama

Dzięki podpisanej dzisiaj umowie wyremontowane zostanie torowisko o długości 2 km między Helenówkiem a Kurakiem. Koszt całej inwestycji to 21,5 mln zł, z czego 16 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, a prawie 2 mln zł to dotacja z budżetu państwa. Co ważne, kwota dofinansowania w wysokości prawie 18 mln zł, jest niemal dwukrotnie wyższa niż pierwotnie zakładano. Stało się to możliwe dzięki zabiegom poczynionym przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz dobrej współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

- Jesteśmy w miejscu, które jeszcze rok temu skazane było na porażkę. Dzięki znakomitej współpracy z rządem, dzięki determinacji prezydenta miasta oraz radnych PiS z sejmiku województwa, udało się osiągnąć sukces. Będziemy się przyglądać, jak ta kiełkująca dopiero roślina będzie się rozwijała - powiedział marszałek Schreiber

A Waldemar Buda dodał:

Dziś jest bardzo ważny moment z punku widzenia polityki i wiarygodności. Jesteśmy odpowiedzialni w tym, co obiecujemy. Bez dwukrotnego zwiększenia dofinansowania ten projekt by się nie udał. Nam, mieszkańcom Łodzi, bardzo zależy na tym, żeby skomunikować Zgierz z Łodzią – dodał wiceminister funduszy i polityki regionalnej

!reklama!

Po zakończeniu prac remontowych ponownie będzie kursował tramwaj linii 45, zawieszony dwa lata temu. W ramach inwestycji zostaną również zbudowanie systemy dla rowerów („Bike & Ride”) przy węzłach przesiadkowych, parkingi dla samochodów („Park & Ride”) przy krańcowych przystankach lub węzłach przesiadkowych oraz drogi dla rowerów.

Prace mają ruszyć we wrześniu 2020 roku i potrwać półtora roku.

Źródło: lodzkie.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy