Reklama

Reklama

Trzeba uważać. We wrześniu dużo remontów na łódzkich drogach. Wiele zmian w centrum [INFORMATOR]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzeba uważać. We wrześniu dużo remontów na łódzkich drogach. Wiele zmian w centrum [INFORMATOR] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zakończenie prac na skrzyżowaniu Kilińskiego / Jaracza, udostepnienie do ruchu ul. Wschodniej i dalsze prace na Zachodniej – tak upłynie jesień na łódzkich ulicach.

Reklama

Ostatni weekend wakacji to ostatni etap prac na skrzyżowaniu Zachodniej z Ogrodową podczas którego wyłączony jest ruch tramwajów.

!reklama!

Natomiast od wtorku wykonawca wejdzie z pracami na dalszy odcinek ul. Zachodniej od Legionów do Próchnika.

- 1 września również, otwarte zostanie skrzyżowanie Kilińskiego z Jaracza i Jaracza ze Wschodnią, co pozwoli na udostępnienie do ruchu i powrót autobusów na Jaracza – wyjaśnia Andrzej Mikołajewski, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ponadto we wrześniu po udostepnieniu do ruchu części ul. Wschodniej, rozpoczną się prace na ul. Pomorskiej od palcu Wolności do Wschodniej. Na tym odcinku podobnie jak na sąsiednich ulicach, przebudowane zostaną chodniki i przystanki, aby dostosować je do potrzeb mieszkańców i usunąć architektoniczne bariery. Na Wschodniej trwają prace przy nawierzchni, co pozwoli w najbliższym czasie na udostepnienie jej do ruchu po jednym pasie.

W sąsiedztwie trwają prace na ul. Nowomiejskiej, które wraz z początkiem miesiąca przeniosą się na drugą stronę ulicy. Przebudowany zostanie chodnik po wschodniej stronie i powstanie nowy wyniesiony przystanek przy ul. Północnej. W tym celu od 1 września objazdem pojadą tramwaje linii 1, które pojadą przez Franciszkańską i Wojska Polskiego. Ponadto przeniesiony zostanie przystanek z Nowomiejskiej linii 59, 87 i N6.

- Przypominamy również, że w ubiegłym tygodniu wprowadzono ruch dwukierunkowy na ul. Wólczańskiej od Mickiewicza do Więckowskiego i na 6 sierpnia od Wólczańskiej do Żeromskiego. Prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie uwagi na znaki – informuje Tomasz Grzegorczyk, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Ponadto trwają prace na Lipowej, Gajcego, Mierzejowej, oraz przebudowa al. Rydza-Śmigłego i budowa podziemnej drogi w Nowym Centrum Łodzi.

Źródło: ZDiT

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy