Reklama

Reklama

Trzecioklasista zaczepiany przez mężczyznę niedaleko podstawówki! SP nr 5 wydała specjalny komunikat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzecioklasista zaczepiany przez mężczyznę niedaleko podstawówki! SP nr 5 wydała specjalny komunikat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Łęczyckiej otrzymali ważną informację przez dziennik elektroniczny, która związana jest z zaczepianiem ucznia przez obcego mężczyznę z ciemnego samochodu.

Reklama

W komunikacie wysłanym 6 lutego przez szkołę wspomniany został uczeń, który wracając samodzielnie ze szkoły był zaczepiany przez dorosłego mężczyznę. Zaproponowane zostało mu podwiezienie do domu. Szkoła, w wiadomości, sugeruje jednocześnie zgłaszanie wszystkich informacji o podobnych zdarzeniach oraz zachęcanie uczniów do grupowych powrotów po skończonych lekcjach.

Zdarzenie opisywane przez trzecioklasistę odbyło się w środę, 5 lutego - po lekcjach. Chłopiec wracał do domu, a za skrzyżowaniem ulic Przybyszewskiego i Łęczyckiej został zaczepiony przez obcego człowieka. Gdy chłopiec usłyszał ofertę podwiezienia go - uciekł i pobiegł prosto do domu, a o sytuacji opowiedział swojej mamie, która natychmiastowo poinformowała szkołę.

Z informacji przedstawionych przez wicedyrektor szkoły - Małgorzatę Wojton - zawiadomiono policję i podjęto środki, które pozwolą zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości. Pedagog odbyła spotkanie ze wszystkimi klasami i przypomniała instrukcje postępowania w podobnych sytuacjach - najważniejszą z nich jest brak reakcji na tego typu zaczepki. Wicedyrektor podjęła wszelkie starania, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom.

Do sytuacji odniosła się także Wojewódzka Komenda Policji w Łodzi, która zaplanowała patrole i dodatkowe zadania dla funkcjonariuszy. Do tej pory sytuacja trzecioklasisty była jedyną w tym rejonie i nie odnotowano podobnych zdarzeń.


Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy