reklama
reklama

Trzy lata od likwidacji „przejścia śmierci” na Kopcińskiego. Czy wróci ono na mapę Łodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Trzy lata od likwidacji „przejścia śmierci” na Kopcińskiego. Czy wróci ono na mapę Łodzi? - Zdjęcie główne

Trzy lata od likwidacji „przejścia śmierci” na Kopcińskiego. Czy wróci ono na mapę Łodzi? | foto UMŁ

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od likwidacji przejścia dla pieszych na ul. Kopcińskiego zlokalizowanego przy Sądzie Rejonowym Łódź - Widzew minęły już trzy lata. Od tego czasu okoliczni mieszkańcy muszą pokonywać po kilkaset metrów, by przedostać się na drugą stronę ulicy. Czy popularna „zebra” wróci na ul. Kopcińskiego? Kiedy może się to stać?
reklama

Tragedia na ul. Kopcińskiego. Przejście do likwidacji

O nieistniejącym w chwili obecnej przejściu zrobiło się głośno w kwietniu 2018 roku, kiedy to pod kołami przejeżdżającego tramwaju zginęła 9-letnia dziewczynka.

Już wcześniej przejście na ulicy Kopcińskiego nie należało do bezpiecznych, bowiem przebiegało przez dwie 3-pasmowe jezdnie oddzielone torowiskiem tramwajowym. 

Kierowcy rzadko stosują się w tym miejscu do ograniczenia prędkości, więc o nieszczęście nie było trudno.

Po kwietniowej tragedii postanowiono jednak coś z owym przejściem zrobić. Chociaż pierwotnie planowano zainwestować pieniądze w sygnalizację świetlną, to ostatecznie w grudniu 2018 roku przejście zostało zlikwidowane.

Wraca temat tzw. „przejścia śmierci” na ul. Kopcińskiego w Łodzi 

Do tematu budowy bezpiecznego przejścia dla pieszych w tym miejscu postanowił wrócić Bartłomiej Dyba - Bojarski, łódzki radny Prawa i Sprawiedliwości. 

Pod koniec 2019 roku wystosował on interpelację w postaci zapytania dotyczącego etapu projektowania i wykonania prac przy omawianym w tym artykule przejściu dla pieszych. 

Wówczas wiceprezydent Wojciech Rosicki udzielił następującej odpowiedzi:

- W chwili obecnej trwają prace projektowe, których zakończenie planowane jest na II połowę 2020 roku. Następnie ogłoszony zostanie przetarg na realizację robót budowlanych, których termin zakończenia został określony na 30 października 2022 roku - czytamy w piśmie.

Rosicki zaznaczył także, że po podpisaniu umowy z wykonawcą, na ul. Kopcińskiego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która ograniczy ruch na ul. Kopcińskiego od ul. Narutowicza aż do al. Śmigłego-Rydza. Te zmiany wprowadzą również korektę w zakresie przejścia dla pieszych.

Przejście dla pieszych na ul. Kopcińskiego. Jak wyglada postęp prac? UMŁ milczy

Chociaż zbliżamy się do końca 2021 roku, to na temat prac przy przejściu dla pieszych na ul. Kopcińskiego od dawna nie ukazała się żadna wzmianka. 

Postanowiliśmy więc wysłać zapytanie do Urzędu Miasta Łodzi w tej sprawie.

„Na jakim etapie jest obecnie inwestycja? Kiedy można spodziewać się rozpoczęcia i zakończenia robót? Czy wiadomo już może, jaka sygnalizacja pojawi się w tym miejscu - czy będzie wzbudzana przez pieszych czy będzie zintegrowana z sygnalizacją na skrzyżowaniu marszałków?” - napisaliśmy w poniedziałek 13 grudnia. 

 

- Przejście dla pieszych w na ul. Kopcińskiego (na wysokości Monopolis) zostanie zrealizowane w ramach projektu Tramwaj dla Łodzi. Trwa ustalanie szczegółowego harmonogramu jego realizacji - odpowiada Biuro Prasowe UMŁ.

Można więc przypuszczać, że przez niespełna dwa lata nie zmieniło się w tej kwestii nic.

Pytamy więc Was. Czy bezpieczne(!) przejście dla pieszych na ul. Kopcińskiego powinno powstać? A może jego budowa przyniesie więcej minusów niż plusów? Czekamy na Wasze opinie.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama