Reklama

Reklama

Trzy ważne decyzje abpa Grzegorza Rysia [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzy ważne decyzje abpa Grzegorza Rysia [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś podpisał wczoraj (w sobotę 21 września) dekret ustanawiający nowe seminarium duchowne w Łodzi. Dwa dni wcześniej spotkał się też z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich obecnych w Łodzi by dokument powołujący do życia Ekumeniczną Szkołę Biblijną. Równolegle z obiema decyzjami pojawiła się też informacja o zasadach przyjmowania do tworzonej Szkoły Katechistów Archidiecezji Łódzkiej. 

Reklama

Nowe seminarium duchowne jest kolejnym, jakie powstało w naszej archidiecezji. Obok diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach i powołanego niedawno do życia Seminarium 35+. Nowa uczelnia dla kandydatów do kapłaństwa to Międzynarodowe Diecezjalne Seminarium Misyjne dla nowej Ewangelizacji Redemptoris Mater.  

Druga ważna decyzja Arcybiskupa Łódzkiego to powołanie Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, współtworzonej przez Kościół katolicki wespół z innymi wyznaniami chrześcijańskimi obecnymi na terenie archidiecezji łódzkiej. Motywy i okoliczności powstania tego przedsięwzięcia przedstawiają członkowie poszczególnych Kościołów chrześcijańskich zaangażowanych w projekt. 

Trzecim, nie mnie interesującym przedsięwzięciem powołanym do życia w łódzkiej archidiecezji jest Szkoły Katechistów. To zupełnie nowe przedsięwzięcie, nie mające chyba precedensu w Kościele Łódzkim. Szkoła będzie kształcić osoby świeckie chcące bardziej zaangażować się w pracy duszpasterskiej głównie, choć nie tylko, w parafii. Szczegóły wyjaśnia abp Grzegorz Ryś. Więcej na stronie archidiecezji łódzkiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy