Reklama

Reklama

Tu w województwie łódzkim można sadzić konopie. A policja nie może z tym nic zrobić! [lista]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Tu w województwie łódzkim można sadzić konopie. A policja nie może z tym nic zrobić! [lista] - Zdjęcie główne

Tu w województwie Łódzkim można sadzić konopie. Zobacz listę 177 gmin (fot. Canva)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z projektem uchwały Sejmiku Województwa Łódzkiego, na terenie naszego województwa znajdzie się blisko 6 000 hektarów ziem przeznaczonych pod uprawy konopi włóknistych. W samej Łodzi mamy 25 ha ziem, na których zgodnie z prawem można hodować konopie. Oczywiście musi ona spełniać wskazane normy.

Reklama

Jak informuje Kombinat Konopny, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje, że zezwolenie na uprawę konopi włóknistych może uzyskać przedsiębiorca lub osoba fizyczna.

Polecamy: Gastronomia w Łodzi i okolicach pod ścianą. Kolejna restauracja z otwarciem ostatniej szansy

!reklama!

Jak uzyskać zezwolenie na uprawę konopi we własnym ogródku?

Zgodnie z unijnym prawem, rolnicy lub nawet prywatne osoby, posiadające kawałek ogródka lub donicę na balkonie, mają prawo składać wnioski o zgodę na uprawy konopi siewnych, które zawierają mniej niż 0,2 proc. THC, a są bogate w legalną substancję CBD.

Uprawa konopi może być prowadzona na określonej powierzchni, w wyznaczonych rejonach na podstawie:

1. zezwolenia na uprawę

2. przy zastosowaniu materiału siewnego kategorii elitarny albo kategorii kwalifikowany w rozumieniu przepisów o nasiennictwie. Stosowanie materiału siewnego konopi włóknistych kategorii elitarny albo kategorii kwalifikowany w rozumieniu przepisów o nasiennictwie potwierdza się fakturą zakupu tego materiału siewnego oraz etykietą z opakowań materiału siewnego tych roślin. 

3a.  umowy kontraktacji, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenia marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie skupu konopi włóknistych, lub

3b. zobowiązania do przetworzenia konopi włóknistych we własnym zakresie na cele określone w art.45 ust. 3 (na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego, celulozowo-papierniczego, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego, materiałów budowlanych oraz nasiennictwa).

Polecamy: Brytyjska odmiana koronawirusa atakuje młodych łodzian. Większość pacjentów w szpitalu tymczasowym to osoby w sile wieku! [wideo]

Gdzie można hodować konopie w Łodzi i województwie łódzkim?

W 2021 roku ogólna powierzchnia na obszarze województwa łódzkiego przeznaczoną pod uprawy konopi włóknistych wynosi 5 797,35 ha, które zostały podzielone na 177 gmin. W samej Łodzi mamy 25 ha ziem, na których zgodnie z prawem można hodować marihuanę. 

Szczegóły dotyczące powierzchni ziem pod uprawy konopi włóknistych znajdziecie w załączniku pod tym artykułem.

Natomiast instrukcję krok po kroku - od pomysłu posiadania własnej uprawy konopi włóknistej, aż po zasianie nasion - przeczytacie na stronie internetowej Kombinatu Konopnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy